iPhone SE 2 Kısa Süre Sonra Geliyor

0
550
iPhone SE 2

iPhone tarihi boyunca en çok satan modeller arasında yer alan iPhone SE, özel üretim bir süre gibi değerlendirildi. Öyle ki telefonun hala güncellemeleri aldığını görüyoruz. Küçük boyutu ve biraz daha standart bir yapısı olsa da üst segment modellere göre ciddi bir satış rakamı olan iPhone SE akıllı telefonlarının tek bir model olarak geldiğini de eklemek gerekiyor.

Bu zamana kadar ikinci bir iPhone SE modeli görmedik. Aslında uzun süredir iPhone SE 2 iddiaları gündemde. Fakat yeni akıllı telefonların tanıtımı bir türlü yapılmadı. Geçen sene tanıtılmasını beklediğimiz yeni akıllı telefonlar için iddialar bir kez daha gündeme geldi. Bu kez Kuo tarafından yeni raporlar ve telefonların boyutlarını gösteren görselleri yayınlandı.

iPhone SE 2 İlkbaharda Geliyor

Yeni akıllı telefonlar için AppleInsider kaynağından da bilgiler geldi. Açıkçası bu kez telefonların çıkış yapacağı kesin gibi gözüküyor. Öyle ki kanıtlar oldukça sağlam. İlk olarak ünlü analist Kuo tarafından yapılan açıklamalara bakmak gerekiyor.

Buna göre yeni akıllı telefonların yine küçük bir kasayla geldiğini görmek mümkün olacak. Fakat bu kez 4 inçlik bir kasa sunulmayacak. Bunun yerine iPhone 8 modellerinde kullanılan kasa karşımıza çıkacak. Yine Touch ID kullanılması bekleniyor. Çentikli ekran tasarımına da son verildiğini göreceğiz. Yeniden çerçeveli modeller sunulacak.

iPhone SE 2

Telefonların arka kısımda ise çift kamera sunma ihtimali var. Tasarım konusunda beklentiler bu yönde. Telefonların teknik özellikleri için beklentiler ise çok daha yüksek. Telefonlarda A13 işlemcileri kullanılacak. Son seri amiral gemisi işlemcilerinin yer alacağı telefon, haliyle çok daha güçlü bir model olarak karşımıza çıkacak.

Telefonların ne zaman çıkış yapacağına ilişkin bilgiler de var. Buna göre yeni seri ilkbahar aylarında satışa çıkacak. Fakat bu noktada kötü bir haber daha verelim. Raporlara göre telefonların 4 bin 20 adet üretileceği ve sınırlı bir üretimle karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  2013-2014 MacBook Air ve MacBook Pro Sahipleri için Önemli Haber

Açıkçası bu da telefonların tüm ülkelerde satılmayacağı anlamına geliyor. Yine de iPhone SE 2 için umudu kaybetmeden tanıtımı beklemek gerek. ? Bu arada görseller, telefonların sızdırılan raporlarına ait.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?