Apple’ın uygun fiyatlı iPhone akıllı telefonlarını yenileyeceği uzun süredir konuşuluyor. iPhone X için gelecek uygun fiyatlı modelin dışında Apple’ın bu alanda bir simge haline gelen iPhone SE modelini de yenileyeceğini biliyoruz. Bu yönde birçok kez raporları ortaya çıkan ve birçok kez gündeme gelen iPhone SE 2 akıllı telefonları için detaylarda gelmeye devam ediyor.

Özellikle telefonların çıkış tarihi konusunda çok önemli bilgiler bulunuyor. Çıkış tarihi bir yana telefonların bazı sistem özellikleri de netlik kazanmaya başladı. Buna göre gelen yeni detaylardan söz edelim. Hem çıkış tarihi hem de son detaylara geçelim.

iPhone SE 2 Mayıs Ayında Gelebilir

İlk olarak çıkış tarihi konusunda iddiaları ele alacağız. Telefonlar ortaya çıktığı andan bu yana tanıtım için WWDC 2018 etkinliği gösteriliyordu. iPhone SE 2 için ilk iddialarda da WWDC 2018 etkinliğinden söz edilmişti.

iPhone SE 2

Fakat son raporlara göre yeni SE serisi akıllı telefonların Mayıs ayı içerisinde yapılacak sürpriz bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Yeni akıllı telefonların böylelikle WWDC 2018 öncesinde tanıtılmış olması bekleniyor. iPhone X yeni nesil akıllı telefonlarının satışa çıkmasından önce, yeni SE akıllı telefonlarının da satışa çıkması bekleniyor.

Bunun dışında bir başka iddia ise telefonların kulaklık girişi konusunda. Buna göre yeni akıllı telefonların kulaklık girişini bulundurmayacağı belirtiliyor. Kablosuz kulaklıkların kolay kullanımı için özel bazı ayrıntılar içerecek olan iPhone SE 2 modeli için bir de dönüştürücü kullanılacağından söz ediliyor. Apple tarafından konu hakkında açıklamalar gelmiş değil. Gelen bu iddialarda şimdilik doğrulanmadı. Fakat iddiaların bu kadar yoğun olarak gelmesi, SE 2 modelinin tanıtımının adım adım yaklaştığını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Macbook Pro Pil Değişim Kampanyası Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?