iPhone SE 2 İçin İlk Doğrulamalar Gelmeye Başladı

0
132
iPhone SE 2

Apple’ın, orta segment akıllı telefonları olarak gösterilen iPhone SE akıllı telefonlarının yenileceği, bir süredir konuşulan iddialar arasında yer alıyor. Birçok teknoloji sitesi tarafından iPhone SE 2 akıllı telefonlarının geleceği iddiaları uzun süredir tartışılan iddialar. Daha önce bu konuda paylaşılan iddialar eşiğinde de birçok yazı hazırlamıştık. Yazılarımızda ise daha çok genel bilgiler vermiştik. iPhone SE 2 içerisinde yer alması beklenen genel sistemler ve telefonların çıkış tarihi konusunda beklentiler için paylaşımlar yapmıştık. Fakat bugün ortaya çıkan yeni bir bilgi iPhone SE 2 modeli hakkında çok daha detaylı veriler elde etmemizi sağladı. Hemen detaylara geçelim.

iPhone SE 2 Nasıl Özelliklerle Gelecek?

Apple’ın iPhone 8 modelini sunacağı ve iPhone X serisinin özel seri olarak geleceğini bilen kaynaklar tarafından yeni paylaşılan bilgilere göre iPhone SE 2 modeli kesin olarak gelecek. Bu seride yer alacak özelliklerin neler olacağı konusunda ise yine aynı kaynaklardan gelen bazı bilgiler var. Buna göre iPhone SE 2 akıllı telefonlarının yine düşük sistem özelliklerine sahip olan bir seri olacağı görülüyor.

iPhone SE 2

İlk olarak telefonların ekran boyutunun 4.2 inç olacağı ve standart LCD ekranlara yer vereceği belirtiliyor. Tabii ki tek detay bu değil. Bunun yanı sıra telefonların içerisinde iPhone 7 modellerinde de gördüğümüz A10 işlemcilerinin yer alması bekleniyor. A10 işlemcilerinin, eski nesil olmasına rağmen başarılı işlemciler olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Özellikler orta segment bir iPhone modeli için bu seri oldukça yeterli gösterilebilecek olan bir işlemci serisi. Bunun dışında RAM bellek konusunda da 2 GB RAM bellek tercihi sunulacağı ve depolama alanlarının 32 GB seviyesinden 128 GB seviyesine kadar olacağı belirtiliyor. Arkada 12 MP tek arka kamera ve önde 5 MP değerinde tek kamera barındıracak modelin, 1700 mAh değerinde de bataryaları olacak. iOS 11 ile çıkacak olan serinin Mart ayı içerisinde gelmesi bekleniyor. Detaylar gelmeye devam ettikçe paylaşımlara devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 9 için Son Kontrollere Geçildi

İlginizi Çekebilir: Apple Geliştirici Programı İçin Beklenen Haber

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?