iPhone SE 2 Çıkış Tarihini Gösteren Yeni Bir Rapor Yayınlandı

0
216
iPhone SE 2

iPhone akıllı telefonları için piyasa canlanmaya başladı. iPhone 11 satışları devam ederken, bir yandan da yeni iPhone modelleri için detaylar ortaya çıkmaya başladı. Son olarak iPhone 12 akıllı telefonlarının üretim sayısının artacağı konusunda bilgiler paylaşılmıştı. iPhone akıllı telefonlarının üretim sayısı konusunda yeni iddialar paylaşılırken, söz konusu akıllı telefonların teknik özellikleri konusunda yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Bu kez telefonlar için yeni bir rapor ortaya çıktı.

iPhone SE 2 Geliyor

Raporlarda sadece iPhone 12 akıllı telefonları hakkında bilgi yer almıyor. Bunun yanında iPhone SE 2 akıllı telefonlarının ne zaman çıkış yapacağına ilişkin de bilgiler görüldü. Raporlara bakacak olursak yeni SE modeli için çok fazla beklemeyeceğiz. Bu modelin tanıtımı Şubat ayı içerisinde yapılacak.

Telefonların tıpkı diğer raporlarda yer aldığı gibi iPhone 8 akıllı telefonlarının tasarımına benzer bir yapıda olacağı görülüyor. Tasarım kısmında iPhone 8 modelinde olduğu gibi çerçeveli bir yapı sunulacak ancak tabii ki tek değişiklik bu olmayacak.

iPhone SE 2

Bunun dışında 4.7 inçlik bir ekranın sunulacağı ve A13 işlemcilerine yer verileceği de bilgiler arasında. Face ID sistemine son vereceği ve Touch ID ile geleceği iddia edilen akıllı telefonların 3 GB RAM bellek kapasitesinin olacağı da paylaşıldı.

Şubat ayında üretime girecek olan iPhone SE 2 akıllı telefonlarının tanıtımının ise Mart ayında yapılması bekleniyor. Tanıtımın hemen sonrasında da satışların başlayacağı iddiası da var.

iPhone 12 RAM Kapasitesi Artıyor

Raporlarda iPhone 12 modelleri için de önemli bilgiler var. Buna göre iPhone 12 serisi 3 model olarak gelecek. iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelinin sunulacağı belirtilirken, ekran boyutu kısmında ise 5.42 inç, 6.06 inç ve 6.67 inçlik ekran boyutları sunulacak.

İLGİLİ HABER:  Apple Singapur’da Yeni Mağazasını Açtı

Çerçevesiz modeller olarak gelecek olan bu 3 modelin, sadece ana modelinde 4 GB RAM miktarına yer verilecek. Diğer akıllı telefonlarda ise 6 GB RAM kullanıldığını görmek mümkün olacak.

iPhone 12

Kamera kısmında da yenileneceği söylenen akıllı telefonların 3D algılama sensörlerine yer vereceği ve tüm modellerin 5G destekli olacağı söyleniyor. Ayrıca unutmadan tasarım kısmında da değişikliklerin olacağını belirtelim. Tasarım kısmında da özellikle dış çerçevenin iPhone 4 modellerinde olduğu gibi köşeli olacağı belirtiliyor.

iPhone 12 ve iPhone SE 2 modeli için ortaya çıkan bilgiler şimdilik böyle. Yeni akıllı telefonlar için yeni bilgiler ortaya çıktığı zaman, paylaşım yapmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?