iPhone Şarjım Varken Kapanıyor (%4 %10 %20)

0
1828
iPhone Şarj Var Kapanıyor

iPhone, iPad veya iPod’unuz %4, %10, %20 veya yüzde X şarjı varken kapanıyor mu? iPhone’unuzun aniden neden kapandığını ve sorunu düzeltmek için tam olarak ne yapmanız gerektiğini açıklamaya çalıştık.

Dürüst olmak gerekirse, aşağıda yer verdiğimiz çözüm yollarının iPhone’unuzu düzelteceğini garanti edemiyoruz. Bazı durumlarda iPhone’un şarjı varken kapanması sorunu, su hasarı ve veya darbeye bağlı donanımsal sıkıntılardan kaynaklanabiliyor. Ancak iPhone şarj varken kapanıyor sorunu için yer verdiğimiz çözüm yollarını deneyerek hiçbir şey kaybetmezsiniz!

Sorun Yazılımdan Kaynaklanıyor Olabilir

iPhone’unuzun yazılımı yani iOS, cihazınızda kalan pil ömrünü izlemekle görevlidir. Yazılım pille doğru şekilde iletişim kurmuyorsa, pil ömrünü doğru göstermez. Kısaca iPhone’unuzun şarjı var gibi görünür ancak aslında şarjınız bitmiştir ve telefonunuz bu nedenle kapanıyordur.

iPhone Şarjım Varken Kapanıyor Sorunu Çözümü

iPhone’unuzda hala şarj olmasına rağmen kapanıyorsa, sorunu çözmek için “DFU Geri Yükleme” yapmanız gerekiyor olabilir. DFU Cihaz Firmware Güncellemesi anlamına gelir ve iPhone’unuzun yazılımını ve firmware’ini yeniden yükler. Bu özelliğinden dolayı Apple’ın web sitesinde tanımladığı kurtarma modundan daha ileri düzey bir geri yükleme türüdür. iPhone’u DFU modunda nasıl geri yükleyeceğinizi öğrenmek için iPhone DFU Modu Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

iPhone’unuzu Kalibre Etme Zamanı

DFU kurtarma işleminden sonra iPhone’unuz kutudan çıktığı ilk günkü gibi yeni bir cihaz haline geldi. Şimdi iPhone’unuzun Uygulamalarınızı yeniden indirmek ve pili tanımak için birkaç gün zamana ihtiyacı var. Bu süre içinde iPhone’unuzu tamamen şarj etmenizi ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için şarjınızın birkaç kez tamamen boşalmasını öneriyoruz.

Sorun Devam Ediyorsa

DFU geri yüklemesi yapmanıza ve iPhone’unuza birkaç gün zaman vermenize rağmen sorununuz hala devam ediyorsa, iPhone’unuzun donanımsal bir sorunu olabilir ve tamir edilmesi gerekiyor olabilir.

Bu makalenin, iPhone şarjım varken kapanıyor sorununu çözmenize yardımcı olacağını umuyor ve çözüm yöntemini denedikten sonra elde ettiğiniz sonucu yorum bölümünden yazmanızı rica ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?