Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı tahmin edilen yeni akıllı telefonu olan iPhone 7 hakkında her gün yeni iddialar ortaya atılıyor. Bugün ise iPhone 7 hakkında hiç bilmediğimiz yeni şeyler söyleniyor. Apple’ın ne yapacağını çok iyi tahmin edebilen analistlerden birisi olan Ming-Chi Kuo’nun ortaya attığı son iddiada oldukça çarpıcı. Daha önce iPhone 7’nin 3.5mm’lik bir kulaklık çıkışına sahip olmayacağını, bunun yerine lightning kablosu üzerinden kulaklığı kullanabileceğimizi duymuştuk. Ancak bugün ortaya atılan iddia çok daha farklı.

Apple Şarj Kablosunu Yine İnceltecek

iPhone 7 ile birlikte hem şarj hem data kablosu hem de kulaklık kablosu olarak kullanılacak olan lightning kablosunun iPhone 5 ve 6 modellerinin sahip olduğu lightning kablolarından çok daha ince olacağı iddia ediliyor. Peki bu ne anlama geliyor ? diyenler olabilir. Bir süredir iPhone 5, 5S,5C,6,6S gibi modeller hep aynı şarj kablosunu kullanabildi. Yani aynı lightning kablosu ile birden fazla cihazı idare edebildik diyebiliriz. Ancak eğer iddialar doğru olursa ( Ki Chi Kuo Apple’ın falcısı olarak bilinir ) bundan sonra iPhone 7 için ince lightning kablosunu kullanamayacağız. Bu da Apple ürünlerini kullananlar için ekstra maliyetlere yol açabilir.

iPhone 7 Daha İnce Olacak

3.5mm’lik kulaklık girişin sahip olmayacak olan iPhone 7 bu sayede biraz daha inceltilebilecek. Hatta yine iddialara göre iPhone 6S modelinden 1mm daha ince olacak olan iPhone 7 bugüne kadar üretilmiş olan en ince iPhone olabilecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?