Satın Aldığım iPhone’un Rengini Değiştirebilir miyim?

2
3496

Fiyatını bir dezavantaj olarak görmüyorsanız, bir iPhone sahibi olmak diğer telefon kullanıcıları arasında ayrıcalıklı olduğunuzu hissetmenizi sağlar. Üretiminde kullanılan malzeme kalitesi, güçlü ve performansı yüksek donanımları ve donanımları ile tam uyumlu şekilde çalışan iOS işletim sistemi, iPhone’un diğer akıllı telefonlara göre öne çıkmasını sağlayan avantajlarıdır.

Diyelim ki, tüm bunları değerlendirdiniz ve yüksek bir bütçe ayırarak bir iPhone satın aldınız. Ancak ilerleyen zamanlarda cihazı satın alırken tercih ettiğiniz renk seçeneğinin size uygun olmadığını düşünmeye başladınız. Bu durumda aklınıza gelen ilk soru “Satın aldığım iPhone’un rengini değiştirebilir miyim?” olacaktır.

Apple Store’a Başvursam iPhone Rengini Değiştirebilir miyim?

iPhone rengi değiştirme konusunda izleyebileceğiniz birkaç yol vardır.  İlk yol, iPhone’unuzu satın aldığınız mağaza aracılığıyla Apple ile iletişime geçmektir. iPhone renk değiştirme talebinizi nedenleriyle birlikte Apple’a iletebilir ve şirketten gelecek cevabı bekleyebilirsiniz. Bu konuda yaptığımız araştırmalarda, şirketin cihaz rengi değiştirme talebine verdiği cevaplar konusunda kullanıcıların ikiye bölünmüş olduğunu gördük. Bir kısım kullanıcı kutusu açılmış bir iPhone’un farklı renk bir iPhone’la değiştirilemeyeceğini savunurken, diğer kullanıcılar bunun mantıklı bir talep olduğunu, konuyla ilgili Apple ile iletişime geçilebileceğini ve hatta çevrelerinde satın aldıkları iPhone’u iade edip, farklı renkte bir iPhone alanların olduğunu belirtiyorlar.

iPhone’un Rengini Kendim Değiştirebilir miyim?

iPhone rengi değiştirme konusundaki ikinci yolunuz, gerekli aksesuarları kullanarak cihazın rengini sizin değiştirmenizdir. Bunun için Google arama motoruna iPhone rengi değiştirme yazarak bir arama yapabilir ve karşınıza çıkacak seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Biz, seçenekler arasındaki en mantıklı renk değiştirme yolunun, cihazın arka ve yan kısımlarını sticker ile kaplama olduğuna karar verdik. Aşağıda iPhone sticker kaplama uygulaması için bir örnek görebilirsiniz.

iPhone sticker kaplama

iPhone sticker kaplama uygulamasının avantajları arasında, sticker’ın 15-20 TL arası gibi ucuz bir maliyetinin olması, kolay uygulanabilir olması ve en önemlisi de sınırsız renk seçeneğine sahip olması yer alıyor.

İLGİLİ HABER:  Apple 3D Fotoğraflama Teknolojisinin Yeni Detayları

Telefon Tamir Servisleri iPhone Rengini Değiştirebilir mi?

iPhone’unuzun rengini değiştirmek için bir başka yol da, özel bir telefon servisine gitmek ve belirli bir ücret karşılığında iPhone gövde ve kapak parçalarının istediğiniz renk parçalarla değiştirilmesini istemektir. Ancak bu işlemin maliyeti düşündüğünüz kadar ucuz olmayabilir. Diğer bir dezavantajı da, telefonunuzun yetkili olmayan bir servis tarafından açılması sonucu cihaz garantisinin ortadan kalkmasıdır.

iPhone rengi değiştirme ile ilgili üç farklı yola yer verdik. Bunlar arasında bize en mantıklı gelen yol, iPhone sticker kaplama uygulaması oldu. Peki, sizin için iPhone rengi değiştirmenin mantıklı yolu hangisi?

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?