iPhone’da rehber yedekleme Simpler Contacts uygulaması ile oldukça kolay. Öncelikle iPhone’a App Store’dan Simpler Contacts uygulamasını indirip kurmanız gerekiyor. Uygulamayı indirmek için tıklayın. Yükledikten sonra ilk açılan ekranda bizim kayıt olmamızı istiyor. Dilerseniz Facebook ile giriş yapabilirsiniz ya da e-mail ile kayıt olabilirsiniz.

Simpler Rehber Yedeği

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra karşımıza ilk yedekleme ekranı çıkıyor.

Yedekleme Ekranı

Şimdi Yedekle düğmesine bastıktan sonra yedekleme işlemi tamamlanıyor ve karşınıza seçenekler çıkıyor. Bu indirdiğimiz uygulamanın Free versiyonu olduğu için e-posta ile gönderebiliyoruz, kayıt etmek istersek ücret isteyecektir.

Yedek

E-posta seçeneğine bastıktan sonra yedeğiniz size mail olarak gönderilecektir. Daha sonra size gelen mailden rehberi tekrar telefona kurmak istediğinizde mailin ekinde olan ve .vcf uzantılı dosyaya tıklamanız daha sonra da Rehbere Ekle demeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca bu uygulama sayesinde aynı kişiye ait telefon numaralarını kolayca birleştirebilirsiniz. Bir kez yedek aldıktan sonra uygulama size otomatik yedek almayı teklif edecektir ancak otomatik olarak yedek alma işlemi için aylık ücret isteyecektir ki buna gerek yok. Siz elle istediğiniz zaman yedek alabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Yeni Apple Pencil Yolda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?