iPhone Portre Modunu Düzenlemeye Yarayan Uygulama

0
348
iPhone Portre modu

Son iPhone serisi akıllı telefonlarda Apple’ın birçok özel teknolojiye yer verdiğini gördük. Bu teknolojiler arasında belki de en çok konuşulanı ise Apple’ın iPhone 7 serisinden sonra öne çıkardığı Portre modu olmuştu. Çok uzun bir süre Apple’ın en başarılın fotoğraf çeken akıllı telefonlar arasında yer almasını sağlayan mod, iPhone X ve iPhone 8 modelleriyle beraber de biraz daha geliştirilmişti.

Artık moda ışıklı kontrol sistemi gelmiş ve fotoğraf kalitesi de biraz daha artmıştı. Her ne kadar geliştirilmiş bir sistem olsa da iPhone X sonrasında gelen aydınlatma modları da sınırlı bir kontrol sunuyor. İşte bu noktada karşımıza yeni bir uygulama çıktı. Adının Apollo olduğu belirtilen uygulama, portre moduna müdahale etmenizi sağlıyor.

iPhone Portre Modunda Yeni Düzen

Apollo adı verilen uygulamayla beraber portre modu destekli olan iPhone modellerinde tam erişim sağlamanın mümkün olduğu ortaya çıktı. Çift lens kullanan ve Portre modu bulunan herhangi bir iPhone modelinde kullanabileceğimiz uygulama, portre modunu kullanarak çektiğini fotoğrafları daha da derinleştirmenizi sağlıyor. Uygulama sayesinde çektiğiniz fotoğrafları her açıdan düzenleyebiliyorsunuz.

Derinlik verisi kullanarak çalıştığı ortaya çıkan uygulamanın, gerçekçi görüntüleri sunmak adına özel bir algoritma kullandığı da görülüyor. Bunun dışında Portre modu çekimlerinde de düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Apollo uygulamasıyla beraber gelen ışıklandırma sisteminin de artısının oldukça fazla olduğunu ekleyelim. Çok daha net görseller oluşturmanıza izin veren bir sistem sunulmuş oluyor.

Işık kaynağına göre görüntü algılama ve görüntüyü buna göre düzenleme gibi ayrıcalıklarınız bulunuyor. Objeler arkasına ışık yerleştirmeye varıncaya kadar düzenleme yapabiliyorsunuz. Portre modu odaklı olarak yayınlanan uygulamanın ayrıcalıklarının bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Apple Vergi Cezasını Sonunda Ödemeye Başladı

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Plus kullanıcı mısınız? Portre modunu mutlaka keşfetmelisiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?