iPhone Pilleri Artık LG’ye Emanet

0
78
iPhone 9 LG

Apple, iPhone 8 için geri sayımı başlattı. Son açıklamalara bakacak olursak telefon hakkında açık bir detay verilmese de telefonların üretime geçmeye başladığını işaret eden bilgiler elde edilmeye başlandı. OLED ekran sorununu ve parmak izi bilmecesini geçecek olursak Eylül ayının sonlarına doğru tanıtılması beklenen yeni seri akıllı telefonların, bu sürece gelene kadar ise birçok sorunla karşılaştığını gördük. Özellikle iPhone modellerinin parça tedariklerinde ciddi sorunlar yaşanması ve hala yaşanma ihtimalinin olması Apple için bir gerçeği de ortaya çıkardı. Alışılmış sistemlerin dışına çıktığında (OLED ekran, çift kamera gibi) marka ciddi bir tedarik sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Bir sonraki serilerde bu sorunu aşmak içinse marka şimdiden beklenen adımları atmaya başladı. İlk haber ise iPhone 9 modeli için piller konusunda geldi.

iPhone 9 Pillerini LG Üretecek

Daha önce Samsung ile yaptığı ortaklıkla öne çıkan markanın bu kez LG ile yeni bir ortaklığa gideceği ortaya çıktı. Daha ince model ve artık yeni nesil akıllı telefonlar olacak olan iPhone 9 modelleriyse bu ortaklığın ilk adımları olacak. Apple’ın açıklamalarına göre marka yeni iPhone modelleri için gerekli olan pilleri LG’den alacak.

iPhone 9 LG

Yeni iPhone modellerinde pillerin tasarıma göre değişeceği düşünülüyor. Bunu tek bilen ise Apple. Haliyle marka son dönemde çok sık yaşanan pil sorununun önüne geçmek için işin ustalarına başvuracak. Yeniden pil üretimine yönelme gibi bir durumu olmayacak olan marka, bu durumda pil alanında en başarılı olan LG firmasını tercih edecek. Hatta iki firma arasındaki ortalık çoktan yapılmış durumda. LG iPhone modellerine özel, detayı çok açıklanmayan L şeklinde pillerin üretimine başlayacak. Teknoloji devi L şeklinde pillerle beraber daha ince ve daha ufak pilleri ortaya çıkarırken kapasiteden de ödün vermemiş olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Tasarımı Hakkında Yeni İddialar

Fakat bu anlaşma yeni bir sorunu daha ortaya çıkardı. iPhone modellerinin en çok öne çıkmasını sağlayan konu telefonların parça kalitesi. Her ne kadar anlaşma yapılan markaların parçaları da bir hayli kaliteli olsa da ekranların Samsung üzerinden, pillerin LG üzerinden WİFİ bileşenlerin farklı bir markadan hatta işlemcilerin bile Samsung’dan çıkış yapacak olması, iPhone modellerini bambaşka bir hale getirecek. Kullanıcılar bu durumu nasıl karşılar merak konusu.

İlginizi Çekebilir: iOS 10.3.3 ile iOS 10.3.2 Hız Testleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?