iPhone Pil Sorunun Benzeri Google Pixel Serisinde Gündem Oldu

0
97
Google Pixel

Akıllı telefonlar arasında ortaya çıkan yeni rekabet ile beraber birçok marka amiral gemisi akıllı telefonlarını ön plana çıkarmak için sıkı çalışmalar yapmaya başladı. Tabi bu alanda zirve noktasındaki yarışın orta ve giriş segment akıllı telefonlarına göre biraz daha sert geçtiğini de söylemek gerekiyor. İlk olarak Samsung’un S7 Edge atakları ardından Apple’ın iPhone 7 atakları derken üst segment akıllı telefonlar için sıkı bir yarıştan söz edebiliriz. Tabi bu alanda sadece Samsung ve Apple’ın yarış içerisinde olmadığını da söylemek gerekiyor. Bunun dışında sık sık yarışa dahil olan yeni markalardan da söz etmek mümkün. İşte bu markalardan birisi de Google oldu.

Pixel Serisinde Benzer Pil Sorunları

Özellikle Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonlarına rakip olarak piyasaya sürüldüğü bilinen yeni seri akıllı telefonlar Google Pixel son dönemde bu yarışın en sıkı adaylarından biri oldu. Gerek kamera özellikleri gerekse de içerisinde kullanılan sistemlerle beraber Apple’ın üst segment serilerine rakip olmaya da hak kazanan Google Pixel serisinde ise son dönemlerde kullanıcılardan ilginç sorun bildirimleri gelmeye başladı.

Google Pixel

Ekranın kararması, telefonda hata mesajları alınması derken ortaya çıkan son sorun kafaları iyice karıştırdı. Zira ortaya çıkan son sorun aslında Apple’ın akıllı telefonlarında uzun süredir karşılaşılan sorunlardan bir tanesi yani pil sorunu.

Yine Telefonda Ani Kapanmalar Yaşanıyor

Tıpkı Apple’ın iPhone 6 serisi telefonlarında olduğu gibi pil doluluk oranında sıkıntılar yaşandığını belirten kullanıcılar telefonun belli bir pil oranının altına düştüğü zaman Google Pixel serisinde kapanma ve şarja takmadan geri açılmama sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını belirtiyor. Yaşanan sorun nedeniyle telefonun %30’luk şarj miktarına geldiğinde kendiliğinde kapandığının belirtilmesi üzerine Google ise konu hakkında bir çalışma başlattı.

İLGİLİ HABER:  iPhone Batarya Sorunları

Daha önce Apple’ın yaşadığı sorunu şimdi Google’ın yaşamasıyla beraber acaba yazılımsal bir sıkıntı mı ortaya çıkıyor soruları da gündeme geldi. Konu hakkında nasıl bir sonuca ulaşılacağı ve pil sorununun neden kaynaklandığının ise Google’ın araştırmasından sonra ortaya çıkması bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?