iPhone Pil Sağlığı Özelliği Ortaya Çıktı

2
110
iOS 11.3 Pil Sağlığı

iOS 11.3 sürümüyle beraber Apple önemli noktalarda değişiklikler yaparak karşımıza çıkacak. Eski iPhone modellerinde yaşanan yavaşlatma skandalı konusunda yapılacak olan iyileştirmeler ise iOS 11.3 sürümünün en önemli değişikliği olacak. Bu yönde atılacak olan önemli adımın ise iOS 11.3 beta 2 sürümüyle ortaya çıktığını belirtelim. iOS 11.3 beta 2 sürümüyle beraber bu konuda ortaya çıkan yeni özellik ise pil sağlığı özelliği oldu. iPhone pil sağlığı özelliği, iOS 11.3 sürümü için konuşulan, yavaşlatmayı kullanıcıların kapatabileceği sistem. Beta sürümüyle ortaya çıkan sistemin özellikleri de açığa çıkmış durumda.

iOS 11.3 Pil Sağlığı Nasıl Çalışacak?

iPhone pil sağlığı bölümüne doğrudan ayarlar üzerinden ulaşabileceksiniz. Ayarlar üzerinden gireceğiniz yeni bölümde, pil durumunu ve telefon performans sınırlaması alıp almadığını görmek mümkün olacak. Üst sekmede pilin durumu konusunda bilgiler verilecek ve pil sağlığı yüzde olarak gösterilecek.

Eğer pilinin sağlığı iyi durumdaysa, bu ekran üzerinden “piliniz şu an en yüksek performans değerini sunuyor” ifadesini göreceksiniz ve bu ifade telefonun yavaşlatılmadığını belirtecek. Aksi durumda “iPhone performansı azaltılıyor” ifadesi ile karşı karşıya kalınacak.

iOS 11.3 Pil Sağlığı

Pil Sağlığı Özelliğini Kullanıcı Nasıl Kullanacak?

Burada eğer “iPhone performansınız azaltılıyor” ifadesini görecek olursanız, bu kısma tıklayıp özelliği “devre dışı bırak” demeniz yeterli olacak. Özelliği devre dışı bırakmak sonrasında ise telefonların, yeniden hızlandırıldığı görülecek. Ancak burada önemli bir nokta var. Telefon pil sorunu nedeniyle yeniden başlatılırsa, yani ünlü ani kapanma sorunu yaşanacak olursa, Apple özelliği otomatik olarak yeniden açacak.

Bunun dışında kullanıcıların kendiliğinden özelliği tekrar aktif hale getirerek iPhone yavaşlatmasına izin vermeyeceği belirtiliyor. Şimdilik iOS 11.3 beta 2 sürümüyle beraber ilk versiyonunu gördüğümüz özelliğin, final sürümüyle beraber daha da geliştirildiğini görmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2.6 İmzaları Kapatıldı! Artık Geri Dönüş Yok

Önceki Haber: iPhone X ile iPhone 8 Serileri Yavaşlatılacak Mı?

2 YORUMLAR

  1. Peki ya orijinal batarya kullanmayalar ne yapacak? Diğer marka batarya kullananlarda nasıl işleyecek bu özellik. Bu konu hakkında da araştırmanızı paylaşırsanız sevinirim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?