iPhone Pil Değişimi için Olumsuz Haberler Gelmeye başladı

0
161

iPhone yavaşlatma skandalı, Apple’ın tarihinde yaşanmış olan en büyük skandallardan biri oldu. Benzeri bir skandal Samsung’un Note 7 olayında yaşandı. Ancak bu kadar küresel bir sorunu Note 7 modelinde gördük ve sonuç olarak da tüm Note 7 modelleri toplatıldı ve seri iptal edildi. Apple ise sorunu kendisinin oluşturduğunu açıklayınca, ardı ardına davalar ve soruşturmalar gündeme gelmeye başladı. Peki, Apple ne yaptı? Soruna neden olan parçaları yani pilleri değiştirmeyi teklif etti. Üstelik iPhone Pil Değişimi için büyük bir indirim haberini de bildirmiştik. Bu süreci takip edenler bilecektir. Fakat iPhone Pil Değişimi konusunda yeni gelişmeler var.

iPhone Pil Değişimi İçin Acele Etmek Gerekiyor

Daha önceki haberlerimizde dile getirmiştik ancak bir kez daha hatırlatalım. iPhone 6 Plus modelinde aşırı talep nedeniyle pil stokları sorun olmaya başladı. Apple’ın bunun için yavaş yavaş geciktirmelere başladığı görülmüş ve marka değişim için aylar sonrasına gün vermeye başladı. Talebin en çok olduğu telefon olarak iPhone 6 Plus modelinin pillerinin stoklarının tükendiği belirtilse de durumun çok daha ciddi olduğu ortaya çıktı.

iPhone Pil Değişimi

iPhone Pil Değişimi konusunda talep konusunda aşırı bir artış söz konusu. Bu nedenle özellikle iPhone 6 sonrası modelleri için pil stoklarının tükenmeye başladığı açıklandı. Pil stoklarının tükenmesinden sonra değişim için çok uzun bir süre beklemek gerekebilir. Bu durum ülkemiz içinde geçerli.

Yeni Stoklar Fiyatı Arttırabilir

Apple şu an için bir defaya mahsus olmak üzere 129 TL değişim ücretini açıklamış olsa da stokların bitmesi durumunda iPhone Pil Değişimi ücretleri için yeni bir güncelleme geleceği belirtiliyor. 129 TL olarak belirtilen bu rakamların, bir sonraki stoklarda çok daha yüksek rakamlara çıkabileceği belirtiliyor.

Bir sonraki parti de zam gelebileceği belirtiliyor. Durum şu an için net değil ancak en iyi ihtimalle stokların tükenmesi, pil değişimi için 1 aya kadar beklenen değişim sürelerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Apple değişim için durum hakkında bir açıklama yapmadığı için detayları beklemekten başka çare yok.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6 ve üzeri iPhone Kullanıcılarına Geri Ödeme Sürprizi

Önceki Haber: iPhone X ile Animasyon Karakterleri Yaratmak Artık Çok Kolay

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?