iPhone Pil Değişim Programı İçin İlginç İddia

0
47

Apple’ın, iPhone yavaşlatma skandalı büyüdükçe büyüdü. Telefonların pillerinden kaynaklı oluşan sorunlar nedeniyle, Apple’ın kasıtlı olarak modelleri yavaşlattığının açıklanması nedeniyle kullanıcıların tepkilerinin de oldukça yüksek olduğunu gördük. Bu süreçte Apple güveni hemen geri kazanabilmek için ise önemli adımlar atmaya başlamıştı. Markanın ilk olarak yeni bir pil değişim programı başlattığını gördük. Pil değişim ücretlerinde de çok ciddi oranda indirimlere giden Apple’ın, bu şekilde kullanıcıların güvenini geri kazanma çabası içerisinde olduğu biliniyor.

Ancak burada da bir sıkıntı karşımıza çıkıyor. Öyle ki Apple indirimli pil değişim programını sadece %80’nin altında pil sağlığı olan kullanıcılara uygulamakta. Böyle bir limit konulmuş durumda. İşte yeni iddialarda bu konuda karşımıza çıkıyor.

Apple Tüm Pilleri İndirimli Değiştiriyor

Fransız kaynaklı teknoloji sitelerinden gelen bilgilere göre marka bu kuralını biraz olsun esnetmiş durumda. Alınan kararla beraber markanın %80 seviyesine bakmaksızın tüm pil değişimlerinde indirimleri sunduğu belirtiliyor. Bu şekilde pil sağlığı konusunda %85 gibi bir arlıkta olan cihazları kullanan kullanıcılarında indirimli olarak pillerini değiştirebilecekleri düşünülüyor. Apple bunu resmi olarak açıklamış değil ancak kullanıcılardan gelen bilgilerde bu yönde.

iPhone Pil değişim

Özellikle pil değişim programına dahil olan kullanıcıların iddiaları doğrulaması, en büyük kriter olarak gösterilebilir. Tüm bu adımların Apple’a ne kadar artı sağlayacağı tartışılır ancak bu adımlara rağmen markanın satışlarında bir kırılma olacağı düşünülüyor.

Özellikle eski modellerin satışlarının düşmesine oldukça olası bir durum olarak bakılıyor. Apple’ın bu durumdan en az zararla çıkmak için attığı adımların ne kadar başarılı olacağını elbette zaman gösterecek. Şu an için gelişmeler zararların karşılandığını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 Hazırlıkları Başladı

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?