iPhone Pil Değişim Kampanyası Ne Zaman Bitecek? Yeni Fiyatlar Nasıl?

0
226
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Değişimi

Apple’ın tarihinin en büyük skandallarından birisi, iPhone yavaşlatma skandalı olmuştu. Bir geliştiricinin tespit ettiği yavaşlatma skandalına göre iPhone modellerinin kademeli olarak gücünün düşürüldüğü kanıtlanmış ve pillerde oluşan kimyasal yaşlanmanın bu durumun ana nedeni olduğu ortaya çıkmıştı. Marka tarafından yapılan detaylı açıklamada da konuya ilişkin detayları elde etmiştik. Kimyasal yaşlanmaya uğrayan pillerin, aşırı güç isteğine karşılık veremeyecek duruma gelip telefonların sürekli bir döngü içerisine girmemesi için yavaşlatma uyguladığını kabul eden Apple ise bazı önemli adımlar attı. Bu konuda en çok üzerinde durulan konu iPhone Pil Değişim Kampanyası oldu.

Eskiyen pillerden kaynaklanan sorunu çözmek için iPhone modellerinde indirimli pil değişimi başlatan Apple, bu kampanyanın da sonuna geldiklerini açıkladı. Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında iPhone Pil Değişim Kampanyasının ne zaman sonlanacağı da kesinlik kazandı. Ayrıca bundan sonraki pil değişim ücretleri için de yeni bilgiler elde etme şansımız oldu. Dilerseniz sözü uzatmadan yeni bilgilere geçiş yapalım.

iPhone Pil Değişim Kampanyası Ne Zaman Bitecek?

Daha önce birkaç kez haberlerimizde yer verdiğimiz gibi beklenti değişmedi ve iPhone Pil Değişim Kampanyasının resmi olarak 31 Aralık 2018 gününden sonra son bulacağı belirtildi. Yani yeni yılda herhangi bir pil değişim kampanyası söz konusu olmayacak.

Kampanya kapsamında iPhone modellerinin değişim ücreti olarak ise 199 TL alınıyordu. iPhone 6 ile iPhone X modelleri arasında sunulan bu fiyatlar yılbaşından sonra değişiklik gösterecek.

iPhone Pil Değişim Kampanyası

Yılbaşından sonra iPhone 6 akıllı telefonlarından iPhone 8 serisine kadar olan modellerde değişim ücreti 319 TL olarak güncellenecek. Telefonunuz biraz daha yeni bir modelse işiniz biraz daha zorlaşacak. iPhone X modelleri için açıklanan yeni değişim ücretleri 499 TL.

Ücretlerde yaşanan değişim yeni modelleri ise etkilemeyecek. iPhone X, iPhone Xs ve iPhone Xs Max modelleri için 449 TL değişim ücreti sabit kalacak. Şimdilik Apple tarafından açıklanan gelişmeler bu şekilde.

İLGİLİ HABER:  Apple’ın Biyometrik Güvenlik Teknolojileri Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?