iPhone OLED Ekran İçin Bir Açıklama Daha

0
67
iPhone dokunmatik ekran

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone telefonlar için her geçen gün biraz daha fazla değişiklikle karşı karşıya gelmeye başladık. Gerek donanım gerekse de işletim sistemi teknolojileri konusunda birçok değişikliğe giden Apple’ın tüm bu yenilikleri ile beraber geçtiğimiz günlerde serinin son telefonu olan iPhone 7 telefonları da piyasaya sürüldü. Yazılım ve donanım açısından belli başlı farklılıkları olsa da yeni seri iPhone 7 akıllı telefonlarında tasarımsal olarak pek fazla değişiklik yapılmaması da kullanıcıların epey bir eleştirisine neden olmuştu. Kullanıcılardan eleştiriler alınmasına neden olan son tasarım konusunda eski modellerinden örnek alan Apple’ın tüm bunlarla beraber bir sonraki serisinde tasarım konusunda köklü değişikliklere gideceği de belirtilmişti.

Serinin 10.yılına özel olduğu belirtilen bir sonraki model iPhone 8 akıllı telefonları için tasarım konusunda değişikliklere gideceği iddia edilen Apple’ın söz konusu tasarım değişikliklerinde neler bulunacağı ise merak konusu olmuştu. Henüz iPhone 7 telefonları yeni yeni piyasaya çıkmaya başlamışken iPhone 8 için düşünülen değişiklikler hakkında ise ilk yorumlar geldi.

iPhone OLED Ekran

Bu noktada yapılan değişiklikler arasında tabi ki tasarım değişikliklerinin ön planda olduğunu da söylemek gerek. Tasarım değişikliği konusunda ise ilk olarak Apple’ın yeni ekran teknolojisi kullanmaya başlayacağı ve uzun süredir kullanılan LCD ekrana karşı OLED ekranların geleceği belirtilmişti. OLED ekran iddiaları ve cam kasa gibi değişikliklerle gündeme gelen yeni serinin hakkında son dönemde de yeni tasarım iddiaları gelmeye devam ediyor.

Bu noktada son olarak ise Apple’ın LCD ekranları için anlaşmalarının olduğu firmalardan biri olan Sharp yöneticilerinden bir açıklama geldi. Sharp yöneticilerinden yapılan açıklamaya bakacak olursak ise Apple artık kesin olarak OLED ekran kullanacak. iPhone 8 serisinde OLED ekran kullanılacağı konusunda artık neredeyse kesinleşen bilgiler verilmesiyle beraber Apple’ın yeni seride nasıl bir ekran kullanacağı da merak konusu oldu.

İLGİLİ HABER:  Telegram ile Apple Arasında Kriz

OLED ekran teknolojisi konusunda yine iddialarda yer aldığı gibi cam kasa kullanımı mı tercih edilecek, yoksa Apple’ın OLED ekran teknolojisi için farklı bir tasarım fikrimi var şu an için bilinmiyor. Zira tüm bu konular hakkında Apple’ın yapacağı tanıtımı beklemek gerekiyor. Kesin olan tek bir bilgi varsa o da Apple’ın 10.yılına özel bambaşka bir tasarım ile geleceği. iPhone 8 ile beraber gelecek olan yeni tasarımın tüm detaylarının da bu nedenle Apple tarafından da sır gibi saklandığını da belirtmek gerek. Zira firma yeni tasarımlarını kendi tanıtımlarından önce pek fazla yayılmasını istemiyor gibi. Benzeri bir davranışı Samsung’un Note 7 serisi sonrasında piyasaya sürmeye hazırlandığı S8 amiral gemisi serisinde de sergilediğini biliyoruz. Apple’da 10.yıla özel model için böyle bir karar almış gibi duruyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?