iPhone Notların Parolası Nasıl Kaldırılır? Şifre Nasıl Değiştirilir?

0
3696
iPhone Notlar Parola Değiştirmek

iPhone akıllı telefonlarda en çok kullanılan ana uygulamalardan biri olan notlar uygulaması için daha önceki yazılarımızda parola sistemlerinden bahsetmiştik. Notlar uygulaması içerisinde yer alan notlarınız için koyacağınız parola sistemi için daha fazla bilgi almak isterseniz aşağı da ki bağlantı da bu yazımızın linkini bulabilirsiniz.

Bakınız: iPhone notlara parola koymak

Daha önceki yazımızda parola oluşturmayı anlatmış olsak da notlar uygulaması için tek bilinmesi gereken detaylar bunlarla sınırlı değil. Bunun dışında şimdi notlar hakkında yeni sistemlerden parolaların nasıl kaldırılacağı ve nasıl değiştirileceğinden bahsedeceğiz. Bu işlemler içinde yapmanız gerekenlerin hemen aynı şeyler olduğunu belirterek hemen kullanımlara geçelim.

iPhone Notlar Parola Değiştirmek

İlk aşamada notlar uygulaması için oluşturduğumuz parolaların nasıl değiştirilebileceğinden bahsetmek gerekiyor. Bu değişimi yapabilmek için izlemeniz gereken adımları sıralayalım.

  1. Notlarımıza koyduğumuz şifreleri değiştirmek için ilk olarak “ayarlar” sekmesine girmemiz gerekecek. Uygulama menüsü üzerinden ayarlara giriş yaptıktan sonra bu ekran üzerinden ayarlamalar yapmak için “Notlar” uygulamasını seçiyoruz.
  2. Daha sonra karşımıza bir ayar menüsü gelecek. Parola oluşturmak içinde kullanılan bu ayar menüsü üzerinden “parolayı değiştir” sekmesine giriyoruz.
  3. Bu seçimden sonra sizden mevcut parola isteniyor. Mutlaka değişim için eski şifrenizi yazmanız gerekecek. Bu ekranda eski şifrenizi yazdıktan sonra ise yeni şifre bölümüne ise yeni şifrenizi yazmanız isteniyor. Son olarak ise parola içinde ipucu oluşturmanızın ardından işlem tamamlanmış oluyor. Bu kademeden sonra nota koyduğunuz parola değişmiş olacak.

iPhone Notlar Parola Değiştirmek

Bu işlem notlar uygulamasında yer alan notlara konulan şifrelerin değişimi için geçerli olan sitem bunun dışında parolanın tamamen nasıl kaldırılacağından bahsedelim.

  • Notların parolasını kaldırmak için öncelikle parolasını kaldırmak istediğiniz notu notlar uygulamasına girerek seçmeniz gerekiyor. Ardından seçim sonrasında gelen parola ekranına mevcut parolanızı yazıyorsunuz.
  • Bu işlemden sonra nota erişiminiz açılmış oluyor. Ardından yapacağınız işlem ise oldukça basit. Sadece paylaşım ölümüne tıklayıp buradan ise “kilidi kaldır” demeniz yeterli. Bu işlemden sonra bir sonraki aşamada artık parola isteme sorunu kalmıyor.
İLGİLİ HABER:  iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Tanıtılmadan Spigen Kılıflarının Satışlarına Başladı

Parolamız Kaybolursa Ne Olur?

Son olarak bir olumsuzluktan bahsedeceğiz. Diyelim ki parolanızı notunuza koyduktan sonra unuttunuz. Bu noktada Apple şifre sıfırlama özelliğini kullanıcılara sunmuş durumda. Fakat sıfırlama işlemi yapsanız dahi şifrenizi unutursanız bu durumda parola koruması olan notlara erişemiyorsunuz. Şifre değişikliği olsa bile bu durumda kullanıcıların eski notları siliniyor. Yani notların parolasını unutursanız başka bir şekilde açma şansınız bulunmamakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?