iPhone Modellerine Zam Yolda

0
54
Akıllı Telefonlara Zam

Akıllı telefon fiyatları son iki senedir rekor seviyede seyretmeye devam ediyor. Amiral gemisi akıllı telefon modellerinin fiyatlarını düşündüğümüz zaman durumu daha net anlayabiliyoruz. Bu alanda zaten belli bir fiyat barajının üzerinde olan iPhone modellerinin de ücretlerinin bir hayli artış gösterdiğini gördük. Son olarak piyasaya sürülen yeni amiral gemisi modeli olan iPhone X akıllı telefonları da bu alanda son nokta oldu. 1000 doları bulan fiyatlarıyla beraber 6 Bin TL bandına ulaşan akıllı telefonların ardından, son gelen haberler ise bu fiyatların bile aranacak hale geleceğini gösteriyor.

iPhone Dahil Akıllı Telefonlara Zam Geliyor

Yaşanan dolar dalgalanmasından sonra başta iPhone modeli olmak üzere akıllı telefonlara zam geleceği açıklandı. Başta iPhone modelleri dememizin önemli bir nedeni var. Öyle ki Apple bu gibi durumlarda fiyatı ilk düzenleyen firmalar arasında yer alıyor. Dolarda oluşan kur farkı sonrasında akıllı telefon modellerinde genel olarak %20 oranında bir artış söz konusu olacak.

Telefonların fiyatının mevcut rakamın %20 oranında daha üzerine çıkacak olması, özellikle 6 Bin TL bandına dayanan amiral gemisi ana modellerin fiyatlarının daha da ulaşılmaz olmasını sağlayacak. Bundan sonra gelecek olan iPhone modellerinde de benzeri fiyat artışının yaşanıp yaşanmayacağı konusu merak edilmeye başlandı.

Akıllı Telefonlara Zam

Şimdilik iPhone modellerinin ne kadar fiyat değişikliği ile gündeme geleceğini bilemiyoruz. Bunun dışında sadece iPhone değil, diğer akıllı telefon modellerinde benzeri bir şekilde zamlı olarak satılması bekleniyor. %20 zammın düşürülmesi için markalardan bir adım gelip gelmeyeceğini zaman gösterecek. Yeni akıllı telefonların fiyatları zaten yüksek olacaktır ancak eski modellerin fiyatlarının değişmemesi için belli başlı düzenlemeler yapılabilir.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp iOS Sürümü için Yeni Güncelleme Yolda

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?