iPhone Modellerine İndirimde Son Durum Ne?

0
1394

Apple’ın satış politikalarında, yeni düzenlemelere gideceği biliniyor. Tim Cook tarafından yapılan açıklamalar, firmanın bu konuda planları olduğunu ortaya çıkarmıştı. Fakat ortaya çıkan tüm planlara ve yapılan tüm düzenlemelere rağmen, özellikle ülkemiz için beklenen fiyat indirimleri bir türlü gelmedi.

Hala adımlar atmaya devam eden Apple’ın fiyatlar konusunda nasıl bir düzenleme yapacağı ise merak konusu. Dilerseniz son gelişmelerden ve fiyat durumlarından daha detaylı olarak söz edelim. Gerçekten bir iPhone indirimi söz konusu olacak mı?

iPhone İndirimleri için Tarih Belli Mi?

Bazı pazarlarda iPhone modellerine indirim uygulanacağı biliniyor. İlk açıklamalara göre bu pazarlar içerisinde ülkemize de yer verilmişti. Fakat gelen bilgiler bu durumun biraz daha değişiklik gösterdiğini ortaya çıkarıyor.

Yaklaşık 3 aydır iPhone akıllı telefonları için indirimleri gelmesini bekliyoruz. İlk indirim haberi Çin genelinde uygulanmış ve Çin genelinde satılan iPhone modellerinin fiyatlarında değişiklikler yapılmıştı.

Bu haberin üzerinden uzunca bir zaman geçmesine karşın, ülkemizde iPhone modellerine indirim yapılmadığını gördük. Şu sıralar ise Hindistan genelinde satılan iPhone akıllı telefonları için indirim haberleri yayınlandı. Yine Hindistan pazarında da aynı durum geçerli olmuş ve söz konusu akıllı telefonların satış fiyatlarına düzenleme gelmişti.

iPhone indirimi

Yeniden bir düzenleme yapıldığının haberi ortaya çıkınca, bir kez daha gözler ülkemize çevrilmiş oldu. Yine ülkemizde fiyatlar kısmında bir düzenleme yapılmasını bekliyoruz. Böyle bir beklenti var ve Tim Cook açıklamalarında da doğrudan böyle bir ifade yer aldığı için beklentiler devam ediyor. Fakat bu kadar süre boyunca, söz konusu akıllı telefonlar için herhangi bir indirim haberi gelmemesi de şaşırtıcı.

Sitemizi takip eden kullanıcılar bilecektir, servis fiyatları için de bir düzenleme yapılmıştı. Servis fiyatları için yapılan düzenlemelerde de indirim gördük ancak yine telefonların fiyatı düşmedi. Beklenti fiyatın düşeceği yönünde.

İLGİLİ HABER:  Face ID 2.0 Teknolojisi Yolda

Fakat bunun için aradan geçen 4 aya rağmen hala net bir süre vermek mümkün değil. Apple’ın konu hakkında açıklaması yayınlanacak olursa, sitemizde bu yönde yapılan açıklamalara yer vereceğiz. Şimdilik beklentimiz devam ediyor. Bu arada belli başlı alışveriş sitelerinde indirim haberlerinin gündeme gelmeye başladığını da ekleyelim. Yani genel olarak bir indirim durumu da söz konusu gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: Instagram ve Facebook Çöktü! Düzelme Var Mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?