iPhone Modellerine FM Radyo Uyarısı

0
116
iPhone FM Radyo

Apple’ın akıllı telefonları olan iPhone akıllı telefonları bu sene en geniş kapsamlı yeniliği getirdi. iPhone X akıllı telefonlarıyla değişime adım atan Apple’ın, bundan sonraki telefon modellerinde de sürpriz haberler gelebileceği konuşuluyor. Fakat her ne kadar yeni akıllı telefon modellerinde sürprizler bekleniyor olsa da mevcut seriler içinde sürpriz haberleri gelebilir. Öyle ki tüm iPhone modellerini ilgilendiren ilginç bir gelişim haberi gündemde. FCC yetkililerinden biri olan Pai tarafından yapılan açıklama sonrasında gündeme gelen konu ise FM Radyo. Birçok akıllı telefon modelinde bulunmayan FM Radyo için iPhone modellerinde sürpriz bir karar gelebilir.

Akıllı Telefonlara Radyo Geri Mi Dönüyor?

FM radyonun iPhone serilerinde gündeme gelmesinin nedeni, FCC yetkilisinden Apple’a yapılan uyarı. Yapılan uyarıyla beraber Apple’ın, iPhone akıllı telefonlarında aktif halde olmayan FM çiplerinin aktif hale getirilmesi istendi. Konunun oldukça derin bir nedenler zinciri olduğunu ekleyerek detaylara inelim. FCC yetkililerine göre Apple’ın akıllı telefonlarının içerisinde de FM Radyo çipleri yer alıyor. Fakat bu çipler aktif değil. Çünkü Apple’ın music servislerinin kullanılması ve iPhone kullanıcılarının başka bir seçeneğinin olmaması isteniyor. Bu nedenle Apple’ın iPhone serisinde FM çiplerini kapalı konuma getirdiği belirtiliyor.

iPhone FM Radyo

Rekabet açısından kabul edilebilir bir karar olarak ortaya çıkan bu kararın kaldırılmasının istenmesindeki neden ise yine güvenlik. FCC yetkilisi Pai tarafından yapılan açıklamada, herhangi bir acil durum anında FM radyo çiplerinden frekans almanın mümkün olduğu belirtildi.

Özellikle doğal afetler durumunda bu konunun oldukça olumlu etkilerinin olabileceğini belirten yetkilinin, bir zorunluluk olmasa bile etik olarak böyle bir hareketin yapılması gerektiği açıkladı. Apple’ın iddialara ve FM radyo çipine ilişkin herhangi bir detayı bulunmuyor. Bu istekten sonra markanın konu hakkında açıklama yapıp yapmayacağını da tahmin etmek zor. Bakalım süreç nasıl sona erecek?

İLGİLİ HABER:  Apple Store’a Cihazlarını Bırakanlar Beklemek Zorunda Kalacak

İlginizi Çekebilir: Apple iPhone X İçin Geliştiricileri Bilgilendirmeye Devam Ediyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?