iPhone Mesaj Önizleme Nasıl Kapatılır?

0
4818
iphone mesaj önizleme kapatma

iPhone’unuza bir mesaj geldiğinde, varsayılan olarak gönderinin adı ve mesajın içeriğinin önizlemesi kilit ekranında görüntülenir. Bu özellik, mesajı açmadan ne hakkında olduğunu bilmeniz için bir şans verdiğinden, işinize yarayabilir. Ancak telefonunuz kilitli olsa bile, ekranınıza bakan herkes mesajı okuyabildiğinden gizlilikle ilgili endişelenmenize de neden olabilir. Aşağıdaki talimatları uygulayarak iPhone mesaj önizlemelerini kapatmak oldukça kolaydır.

iPhone Kilit Ekranı Bildirim Ayarları Nasıl Değiştirilir?

iPhone kilit ekranında görünen mesaj önizlemeleri, özellikle biri size uygunsuz mesajlar gönderdiğinde başınızı belaya sokabilir. Bunu önlemek için şu adımları izleyin:

  1. iPhone Ana Ekranında bulunan Ayarlar simgesine dokunun.
  2. Bildirimler seçeneğine dokunun.
  3. Aşağı kaydırın ve Bildirim Stili başlığının altında bulunan Mesajlar uygulamasını seçin.
  4. Uyarılar bölümünde, Kilit Ekranı Ayarı seçeneğinin yanındaki butona dokunarak renginin yeşilden beyaza dönmesini sağlayın. iOS 12’de mavi onay işaretini kaldırmak ve devre dışı bırakmak için Kilit Ekranı seçeneğine dokunun.
  5. Ayrıca, bir mesaj aldığınızda görüntülenecek geçici veya kalıcı banner bildirimleri engellemek istiyorsanız, Afiş Olarak Göster ayarı için de aynısını yapabilirsiniz.

iPhone Mesaj Önizleme Nasıl Kapatılır?

Mesaj önizlemelerinin iPhone kilit ekranında görünmesini engellemenize rağmen, cihazınız kilitliyken hala görünüyor olabilirler. Bu özelliği de kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Yukarıdaki 1-3. adımları tekrarlayarak Mesajlar uygulaması için bildirim ayarlarına dönün.
  2. Seçenekler bölümünde bulunan Önizlemeleri Göster seçeneğine dokunun.
  3. Hiçbir Zaman veya Kapalı seçeneğini etkinleştirmek için bir kez dokunun.

İlginizi Çekebilir:

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s'e Ait En Net Video YouTube'da Paylaşıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?