Apple’ın 2018 yılı içerisinde 3, hatta belki de 4 yeni iPhone modeliyle kullanıcıların karşısına çıkacağını biliyoruz. Marka bu bilgiyi kesin olarak doğrulamamış olsa da tüm kaynaklar bu yönde gelişmeleri işaret ediyor. Telefonların özellikleri ve sahip olacakları tasarımlar konusunda da sürekli olarak yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Fakat tüm bunların dışında yavaş yavaş yeni modeller için uygulanan satış stratejileri de ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre bu modellerde Apple’ın satış stratejisine göre önemli bir değişim yapacağı belirtiliyor. Değişim modellerin kutu içeriğine ilişkin olacak.

Apple Kutu İçeriğinden Dönüştürücüyü Çıkaracak

Tedarikçi firmalardan gelen bilgilere göre Apple, iPhone kutu içeriklerinde 3,5 mm jak’a dönüştürme adaptörüne yer vermeyecek. Standart kulaklık girişiyle kullandığınız bir kulaklığınız varsa, bunun için ekstra bir ücret ödemeniz gerekecek. Kısacası 3,5 mm jak’a dönüştürme adaptörünü dışarıdan almanız gerekecek. Dönüştürücünün 39 TL gibi bir fiyatı olduğunu düşünecek olursak, marka önemli bir değişikliğe adım atmış olacak.

iPhone kutu içeriği

Kutu içeriğinin yeni modeller için böyle bir değişikliğe uğramasıyla beraber Apple’ın kullanıcılardan alacağı tepkilerin neler olacağı merak konusu. Rekabetin bu kadar artmış olduğu bir ortamda, Apple’ın kutu içeriğini değiştirme, daha doğrusu iPhone modellerinin kutu içeriğini azaltmasının nasıl karşılanacağını da zaman gösterecek. Tüm bu kararları öğrenmek için ise Apple’ın yeni modellerini tanıtmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 için En Net Render Görselleri Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?