iPhone Kullanıcılarının iPhone 8 Görüşleri Neler?

0
89

Kısa süre sonra teknoloji devi Apple yeni seri akıllı telefonları olan iPhone 8 serisini tanıtacak. Markanın birçok değişiklik yaptığı ve ilklere imza atacağı düşünülen yeni seri akıllı telefonların özellikleri de yavaş yavaş netlik kazanmaya devam ediyor. Son olarak telefonların özellikleri hakkında beklenen ekran ve kamera sistemleri ile ilgili bilgilerinde verilmesinden sonra artık yavaş yavaş her sene olduğu gibi bu senede Apple’ın yeni iPhone serisine ne kadar ilgi gösterileceği gündem olmaya başladı. Bu noktada anketler ise hiç zaman kaybetmeden düzenlenmeye başlamış bile. Peki yapılan ilk araştırma sonuçları neyi gösteriyor?

iPhone Kullanıcıları İPhone 8 Serisini Bekliyor

Öncelikle anket sonuçlarında her zaman olduğu gibi Apple’ın kemik kullanıcı kitlesinin yine dikkat çektiğini belirtelim. Fakat bu kez kullanıcıların birçoğunun iPhone 7 anketlerinden farklı olarak bu sene yeni seri iPhone 8 akıllı telefonlarını beklediği belirtiliyor. Sorulan sorularda büyük bir oranla iPhone kullanıcıları iPhone 8 akıllı telefonlarına geçiş yapacaklarını dile getiriyor. iPhone 7s serisi için sorulan sorularda ise aynı cevaplar yok. %20 oranında kullanıcı telefonun direk çıkması durumunda yeni seri iPhone 8 akıllı telefonlarına direk geçiş yapacaklarını belirtmiş. Bunun dışında fiyatı bekleyen kullanıcılarda var.

iPhone 8
iPhone 8 için beklentiler neler?

iPhone 8 ile beraber iPhone 7s modellerinin ise yeni amiral gemisi serisine göre tercih edilmeyeceği düşünülmekte. Şimdiden basında oluşan algıya da bakacak olursak iPhone 8 serisi gerçekten beklenenden daha fazla ilgi görecek.

iPhone 8 Rekor Kırabilir

Anket sonuçlarına göre birçok Apple kullanıcısının iPhone 8 beklediğini görebiliyoruz. Fakat bunun dışında bir de yeni seri akıllı telefonların fiyat kısmı var. Tarihin en pahalı akıllı telefonu olabileceği düşüncesi hakim olan telefonun ülkemiz fiyatının 5 bin TL miktarlarını bile geçebileceği konuşuluyor. Hem satış rakamlarının bu kadar yüksek olması, buna karşın anket sonuçlarına göre beklenen satış rakamlarından daha fazla satış yapılacağının düşünülmesi bu seri ile Apple’ın satış geliri rekorları da kırabileceğini gösteriyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Plus Modeli İçin Yeni İddialar Gelmeye Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?