Sosyal medya uygulamaları içerisinde amansız bir yarış sürmeye başladı. Birçok sosyal medya uygulaması arasında ortaya çıkan yeni yarışta sosyal medya uygulamaları sürekli yeni güncellemeler yayınlayarak uygulamalarına yeni özellikler kazandırmaya başladı.

Bu alanda en çok konuşulan ve en sık güncelleme yayınlayan uygulama ise Facebook. Sadece ana Facebook uygulaması değil bunun yanında yapım kendi çatısı altında olan diğer sosyal medya güncellemelerini de çok sık güncellemeye başladı. Sürekli güncellemeler alan uygulamalardan birisi de Whatsapp. Facebook’un güncelleme politikaları gereğince sürekli olarak güncelleme alan uygulama geçtiğimiz günlerde de yeni bir özellik daha kazandı.

iOS İçin Özel Güncelleme Geldi

Bu kez uygulama iOS için yeni bir güncelleme almış oldu. Sadece iOS işletim sistemi kullanan cihazlara özel olarak yayınlanan güncelleme aslında doğrudan iOS özelliklerini öne çıkarıyor. Söz konusu güncellemeyle beraber Whatsapp artık Siri yeteneklerini artırıyor. Whatsapp güncellemesi sonrasında artık uygulama üzerinden gelen mesajlar doğrudan Siri tarafından okunabilecek. Kullanıcıların gelen mesajlarda Siri ile okuma özelliğini kullanmaları için ekstra bir özellik kullanmasına ise gerek kalmayacak.

iPhone Whatsapp

Doğrudan mesaj okuma özelliğini devreye sokan uygulamanın bu güncellemesinin geçerli olması için ise belli başlı şartları sağlamak gerekiyor. Özellikle iPhone kullanıcılarının epey olumlu karşılaması beklenen güncellemeyi kullanmak için mutlaka iOS 10.3 ve üstü işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor. Güncelleme her iOS için geçerli olmayacak. Bunun dışında kullanıcıların App Store üzerinden uygulamayı güncellemeleri sonrasında Siri ile mesaj okuma özelliği kullanılabilir hale gelecek.

İLGİLİ HABER:  iPhone'a WhatsApp Web Özelliği Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?