iPhone Kullanıcıları Facebook’ta Oturum Kapandı Hatası Alıyor

0
251
iPhone’da Facebook Sorunu

iPhone kullanıcıları, dün başlayan sorunla beraber Facebook hesaplarına girmek istediklerinde “oturumun süresi doldu” şeklinde bir mesajla karşılaşmaya başladı. İlk etapta bunun bir sorun olduğu düşünülmedi ama birçok kullanıcı, hesabına yeniden girmek istediği zaman hata alınca, uygulamada bir sorun olduğu anlaşıldı ve hata sosyal medyada da gündem oldu.

Yaşanan sorun geniş bir kullanıcı kitlesini etkileyince konu hakkında Facebook tarafından da açıklama yapıldı. Dilerseniz nasıl bir sorun yaşandığı konusunda detaylara geçelim ve Facebook açıklamasına bakalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE Plus Çıkış Tarihi ve Özellikleri Sızdı

iPhone’da Facebook Sorunu Devam Ediyor

Sorun şu şekilde karşınıza çıkıyor. Normalde uygulamaya girerken her seferinde kullanıcı adınız ve şifrenizle yeniden oturumu açmanıza gerek yok. Fakat yaşanan sıkıntı nedeniyle, bir nevi uygulamadan çıkış yapmışsınız gibi oluyorsunuz ve yeniden hesabınıza girmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmanız ve oturumu yeniden başlatmanız gerekiyor.

İşin ilginç yanı yeniden giriş yapamıyor olmanız. Kullanıcı adınız ve şifrenizle yeniden giriş yapmak istediğiniz zaman da yine bir hata mesajı alıyorsunuz ve ne yazık ki hesabınıza giriş yapamıyorsunuz.

iPhone’da Facebook Sorunu

Twitter üzerinden gündeme getirilen konuya ilişkin Facebook cephesinden de bir açıklama gelmiş durumda. Facebook yetkilileri yaptıkları açıklamada, böyle bir sorun olduğunu kabul etti ve sorunun neden kaynaklandığı üzerine çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Şu an için hala birçok kullanıcı aynı hata mesajlarını almaya devam ediyor ve hesaplarına giriş gerçekleştiremiyor. Muhtemelen uygulamanın sunucularında bir sıkıntı yaşandı ve iOS kanadı bundan etkilendi.

Henüz neden açıklaması ya da sorunun tamamen ne zaman düzeleceği konusunda yeni bir açıklama yapılmış değil. Daha detaylı bilgilendirme için Facebook’un paylaşacağı açıklamaları takip ediyoruz. Yeni bir bilgi olduğu zaman, yine sitemizde paylaşacağız.

İLGİLİ HABER:  iOS 13.1.3 Güncellemesi Yayınlandı - Düzenlemeler Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?