iPhone Konuşma Kaydetme Ücretsiz Nasıl Yapılır?

7
70

Akıllı telefonlarımızın pizza siparişi verme, taksi çağırma ve kalp atışlarını takip etme konusunda yardımcı olduğu bir devirde, telefon görüşmelerini kaydetmek çok kolay olur diye düşünebilirsiniz. Ne yazık ki, durum böyle değil. Bir çağrıyı kaydetmek, iPhone’unuzdaki bir tuşa basmak kadar kolay değil. Bu nedenle, iPhone’da telefon konuşmalarını kaydetmek için bir uygulama kurmanız gerekiyor. App Store’da ve internette çağrıları kaydettiğini iddia eden tonla uygulama dolaşıyor ancak birçoğu bu iddiasını gerçekleştiremiyor.

iPhone’da konuşma kaydetmek için işe yarar bir uygulama bulmak üzere interneti taradık ve yazının devamında en uygun çözüm olabileceğini düşündüğümüz uygulamaya yer verdik.

Apple’ın işletim sistemi iOS konuşma kaydetme özelliğine sahip değil. Görüşme sırasında konuşulan önemli bir şeyi hatırlamanız gerektiğinde yapacağınız bir şey yoktur. Ancak, iPhone konuşma kaydetme ücretsiz olarak yapabileceğiniz bir yöntem var.

Google Voice uygulaması, iOS kullanıcılarının tek dokunuşla telefon konuşmalarını kaydetmelerine yardımcı olur. Google Voice uygulaması şu anda 3uTools‘da mevcuttur ve ücretsiz olarak indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

3uTools uygulama indirme

 1. 3uTools‘da Google Voice uygulamasını arayın ve indirin.
 2. Google Voice’u başlatın. Bir hesap oluşturmanız ve bulunduğunuz yere göre bir telefon numarası seçmeniz gerekecek.
 3. Ekranın sol tarafındaki üç noktaya dokunun.
 4. Ayarlar (Settings)‘a dokunun.
 5. Çağrılar (Calls)‘a dokunun.
 6. Gelen çağrı seçenekleri (Incoming call options)‘nin yanındaki geçiş anahtarını Açık pozisyona getirin.

Artık size gelen her aramayı kontrol edebilirsiniz. Konuşma kaydetme, yalnızca gelen aramalarla sınırlıdır.

İlginizi Çekebilir:

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

7 YORUMLAR

 1. merhabalar ,

  telefonumdaki yazışmaları başka biri tarafından casus rogramları ile kontrol edilip edilmediğini nasıl anlayabilirm.benim telefonuma indirilen uygulama üzerinden mi sadece görülebilmektedir.
  IPHONE 6 kullanıyorum WHATSUP yazışmalarımı telefnu indiilebilecek uygulamaların adı ne ??yardımcı olabilir misiniz.

 2. kurdum ama
  Ayarlar (Settings)‘a dokunun.
  Çağrılar (Calls)‘a dokunun.
  Gelen çağrı seçenekleri (Incoming call options)
  menüsü çıkmıyor

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here