Akıllı telefonlarımızın pizza siparişi verme, taksi çağırma ve kalp atışlarını takip etme konusunda yardımcı olduğu bir devirde, telefon görüşmelerini kaydetmek çok kolay olur diye düşünebilirsiniz. Ne yazık ki, durum böyle değil. Bir çağrıyı kaydetmek, iPhone’unuzdaki bir tuşa basmak kadar kolay değil. Bu nedenle, iPhone’da telefon konuşmalarını kaydetmek için bir uygulama kurmanız gerekiyor. App Store’da ve internette çağrıları kaydettiğini iddia eden tonla uygulama dolaşıyor ancak birçoğu bu iddiasını gerçekleştiremiyor.

iPhone’da konuşma kaydetmek için işe yarar bir uygulama bulmak üzere interneti taradık ve yazının devamında en uygun çözüm olabileceğini düşündüğümüz uygulamaya yer verdik.

Apple’ın işletim sistemi iOS konuşma kaydetme özelliğine sahip değil. Görüşme sırasında konuşulan önemli bir şeyi hatırlamanız gerektiğinde yapacağınız bir şey yoktur. Ancak, iPhone konuşma kaydetme ücretsiz olarak yapabileceğiniz bir yöntem var.

Editör notu (Ağustos 2018):

Google Voice uygulaması 3utools aracından kaldırılmıştır. Bu yüzden aşağıdaki yöntem kullanılamamaktadır. Bu uygulama App Store ABD mağazasında bulunmaktadır. Türkiye App Store’dan indirilememektedir.

AppStore’da bulunan birçok uygulama ise para tuzağı. Bazısı birkaç saniyeden sonra para istiyor. Bazı uygulamalar ise konuşma kaydını dinletmek için fahiş fiyat istiyor.

“Call recording by nonotes” adında bir uygulama var. Bu uygulama ile aylık 20 dakika ses kaydını ücretsiz alabiliyorsunuz. Uygulama hakkında yapılan yorumlar ve puanı oldukça iyi.

Eğer yapabiliyorsanız, ses kaydetmek için Android telefonlardan birini kullanabilirsiniz. Onlarda bu işlem çok kolay yapılıyor. IOS yani iPhone, ses kayıt işlemini desteklemiyor.


Google Voice uygulaması, iOS kullanıcılarının tek dokunuşla telefon konuşmalarını kaydetmelerine yardımcı olur. Google Voice uygulaması şu anda 3uTools‘da mevcuttur ve ücretsiz olarak indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

3uTools uygulama indirme

 1. 3uTools‘da Google Voice uygulamasını arayın ve indirin.
 2. Google Voice’u başlatın. Bir hesap oluşturmanız ve bulunduğunuz yere göre bir telefon numarası seçmeniz gerekecek.
 3. Ekranın sol tarafındaki üç noktaya dokunun.
 4. Ayarlar (Settings)‘a dokunun.
 5. Çağrılar (Calls)‘a dokunun.
 6. Gelen çağrı seçenekleri (Incoming call options)‘nin yanındaki geçiş anahtarını Açık pozisyona getirin.

Artık size gelen her aramayı kontrol edebilirsiniz. Konuşma kaydetme, yalnızca gelen aramalarla sınırlıdır.

İlginizi Çekebilir:

13 YORUMLAR

 1. merhabalar ,

  telefonumdaki yazışmaları başka biri tarafından casus rogramları ile kontrol edilip edilmediğini nasıl anlayabilirm.benim telefonuma indirilen uygulama üzerinden mi sadece görülebilmektedir.
  IPHONE 6 kullanıyorum WHATSUP yazışmalarımı telefnu indiilebilecek uygulamaların adı ne ??yardımcı olabilir misiniz.

 2. kurdum ama
  Ayarlar (Settings)‘a dokunun.
  Çağrılar (Calls)‘a dokunun.
  Gelen çağrı seçenekleri (Incoming call options)
  menüsü çıkmıyor

 3. Konuyu güncelledim. Ama maalesef bu işlemi yapmak için sağlam bir iOS uygulaması yok. Olanların çoğu da para tuzağı. Yapabiliyorsanız bu işlem için android telefon kullanın. Onlarda kayıt özelliği var. Apple bunu desteklemiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?