iPhone Pil Değişim Kampanyası

iPhone tarihinin en büyük skandallarından birisi, geçtiğimiz sene karşımıza çıkmıştı. Apple’ın bazı iPhone modellerinde yavaşlatma sistemi kullandığının ortaya çıkmasıyla patlak veren skandal, bir hayli ses getirmiş ve Apple’ın cezalar almasına neden olmuştu. Yavaşlatma skandalında, o dönem tüm detayları açıklamıştık ancak hatırlatma amaçlı yeniden kısa bir özet geçelim. Söz konusu haberlere göre Apple’ın, pilleri eskiyen iPhone modellerinde yeniden başlatma hatasının ortaya çıkmaması için işlemci gücünü sınırladığı açıklanmıştı. Apple’da hatayı kabul etmiş ve sonrasında, güncellemelerle bu kontrolleri kullanıcılara bırakmıştı. Eskiyen piller için ise daha uygun fiyatlı pil değişim kampanyaları başlatılmıştı. İşte bu kampanyanın sonu yaklaşmaya başladı.

iPhone Pil Değişim Kampanyası Ne Zaman Son Bulacak?

Pillerin daha uygun fiyatla değiştirilmesi için başlatılan kampanya kapsamında birçok cihazın, pil değişim kampanyasına dahil edildiğini gördük. Özellikle iPhone 6 akıllı telefonlarında çok ciddi bir şekilde pil değişim kampanyasına katılım yapıldı. iPhone 6 ve iPhone 6s cihazlarının dışında da birçok modelde değişim uygulandığını gördük.

iPhone Pil Değişim Kampanyası

Kampanya kapsamında pil değişim ücretlerinin de 149 TL üzerinden devam etmişti. Neredeyse yarı yarıya azaltılan pil değişim ücretleri, iPhone SE ile iPhone X modellerine kadar tüm serilerde uygulanmıştı. Söz konusu kampanyaya dahil edilen cihaz sayıları artınca Apple’ın bazı seriler için zaman zaman programı durdurduğunu da duymuştuk.

Şimdi ise programın tamamen durdurulacağı tarih açıklandı. İndirimli değişim hizmetlerinin 31 Aralık tarihine kadar geçerli olacağı belirtildi. 2018 yılının bitmesiyle beraber pil değişim kampanyasının da sonu gelmiş olacak. 2019 yılından sonra, pil değiştirmek için ise kullanıcıların indirimsiz ödeme yapmaları gerekecek. Dahil olan cihazlara sahip kullanıcılar için 31 Aralık tarihine kadar 149 TL üzerinden pil değişimi uygulanabilecek.

İlginizi Çekebilir: 2018 iPhone Modelleri için Yeni Fiyat Bilgisi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?