iPhone ve iPad gibi iOS cihazılarınıza Instagram ve Snapchat’ten fotoğraf ve video indirmek artık zor değil! En beğendiğiniz fotoğrafları ve videoları Instagram, Snapchat ve Vimeo Camera’dan iPhone ve iPad’inizde indirmek için yazımızı okumaya devam edin.

Instagram ve Snapchat, en sevdiğiniz fotoğraflarınızı ve eğlenceli videolarınızı arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyan en popüler uygulamalardandır. Ayrıca, diğer kullanıcılar tarafından paylaşılan müthiş fotoğrafları ve videoları da takip edebilirsiniz. Ne yazık ki, Instagram’da fotoğrafları ve videoları indirmek için herhangi bir seçenek yok. Snapchat, kendi snap’lerinizi indirmenizi izin veriyor olsa da, diğer kullanıcılar tarafından paylaşılanları indirmenize izin vermiyor. Peki iPhone’da Instagram ve Snapchat’deki diğer kullanıcıların fotoğraflarını/videolarını indirmenin herhangi bir yolu yok mu?

Instagram ve Snapchat uygulamalarında fotoğraf ve video indirmek için herhangi bir seçene olmamasına rağmen, bunu yapmanın farklı bir yolu mevcut. İşte Instagram ve Snapchat fotoğraf/videolarının indirmenin yolu!

iPhone ve iPad’te Instagram Fotoğraf ve Video İndirme

InstaSave, Instagram’dan fotoğraf ve video indirmenize veya kendi hesabınızdan paylaşmanıza olanak tanıyan harika bir uygulamadır. Ayrıca uygulamayı kullanarak hesabınızdan tek seferde birden çok fotoğrafı silebilir ya da beğenisini kaldırabilirsiniz. Uygulama aynı anda birden çok hesap kullanımını da desteklemektedir.

  1. InstaSave uygulamasını iOS cihazınıza indirin.
  2. Uygulamayı başlatıp Instagram hesabınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
  3. Ardından, Anasayfa ya da Keşfet sekmelerinden indirmek istediğiniz fotoğraf veya videoya dokunun.InstaSave video indirme
  4. Sağ alt tarafta yer alan Paylaş simgesine dokunun. Açılan menüden Repost seçeneğine dokunun.InstaSave paylas
  5. Daha sonra, video indirilmeden önce “This app will process this video and copy caption. You will need to select it from the Camera Roll inside Instagram and paste the caption to repost it.” şeklinde bir mesaj göreceksiniz. Repost‘a tıklayarak onay verin.InstaSave Repost
  6. Video, iOS cihazınızda Fotoğraflar uygulamasında Albümler sekmesindeki Videolar klasörüne indirilecektir.
İLGİLİ HABER:  YouTube iOS Sürümü için Güncelleme Yayınlandı

Bir fotoğrafı kaydederken iCloud Drive, DropBox ya da diğer sosyal uygulamaları kullanabilmeniz için bir menü açılacak. Açılan bu menüden istediğinizi seçerek fotoğrafı kaydedebilir ve daha sonra kaydettiğiniz yerden indirebilirsiniz.

iPhone ve iPad’te Snapchat fotoğraflarını indirmenin en kolay ve hızlı yolu ise Ekran Görüntüsü almaktır. Snapchat videolarını indirmek içinse, herhangi bir Ekran Kaydedici uygulaması kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Live Photo Gif Olarak Gönderme Nasıl Yapılır? (iOS 11 iPhone ve iPad)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?