Google iPhone Kullanıcıları için Android Wear OS’a iOS Desteğini Verdi

0
498
Apple global garanti değişiyor
Apple garanti durumları

Google, iPhone kullanıcıları için akıllı saat işletim sistemi olan Android Wear OS’a iOS desteğini verdi. Artık Android Wear akıllı saatler iPhone ile çalışabilecek. Android Wear, Apple Watch gibi iPhone 5 veya üstü iPhone modellerini destekliyor. iOS sürümü olarakta sadece iOS 8.2 veya üstü iOS sürümü gerekiyor.

Şuan için Android Wear OS işletim sistemi ile çalışan ve iOS destekleyen akıllı saat sınırlı olsalar da yakın gelecekte pek çok Android Wear OS işletim sistemli akıllı saat iOS desteği ile iPhone kullanıcılarının bileğinde yer alacak.

Başlangıç olarak LG Watch Urbane, Huawei Watch, Moto 360 gibi akıllı saatlerin iOS desteği kazanmasını ve bununla birlikte üreticilerin artık saatlerini sadece Android cihazlarla değil iOS desteği ile de piyasaya sürmesi bekleniyor.

Apple’ın akıllı saati Apple Watch için geliştirilen işletim sistemi watchOS’un sadece iPhone’lara özgü ve Android ile uyumlu değil. Apple’ın yazılım politikası baz alındığında Apple Watch’ın yakın gelecekte Android cihazlarla uyumlu olmasını beklenmiyor. Ancak ne olursa olsun bu tümü ile rekabet ile alakalı bir durum ve Apple’ından da beklenmedik bir adım gelebilir.

iOS için Android Wear uygulamasını artık App Store üzerinden, buradan devam ederek indirebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iPhone Xs Ön Siparişleri Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?