Akıllı telefon uygulamaları kullanıcı ihtiyaçlarına göre sürekli olarak değişiklikler göstermekte. Özellikle son yıllarda akıllı telefonları adeta kullanıcıların asistanları haline getiren birçok uygulama yayınlanmaya başladı. Bu tür ilginç uygulamalardan birisi de Photomath olarak karşımıza çıktı.

Tanıtım yapıldığı andan bu yana ilgi odağı olan Photomath uygulamasının, iOS için yayınlanmasının ardından detayları da ortaya çıktı. Peki, nedir bu çok konuşulan Photomath uygulaması? Uygulama ne amaçla kullanılıyor? Daha detaylı olarak inceleyelim.

Photomath Uygulaması Hakkında Tüm Detaylar

Uygulamanın yaptığı iş adından da anlaşılacağı gibi matematik sorularını çözmek. Kullanılan mantıkta oldukça basit. Kullanıcıların sadece yapması gereken işlem telefonun kamerasına matematik sorularını göstermek. Telefonun kamerasına gösterilen ve uygulamaya tanıtılan sorular ise doğrudan uygulama tarafından çözülüyor. Söz konusu özellik için karakter tanıma sistemlerini kullanan program, kullanıcıların gösterdiği soruları çok kısa bir süre içerisinde algılayabiliyor ve sınıflandırma yapılarak işlem yolu takip ediliyor.

Photomath

Güncel versiyonu iOS için yayınlanan ve Android sürümü de ana hatlarıyla yayına giren uygulamanın, çözebildiği soruların ise belli konu başlıkları olduğunu belirtelim. Photomath adı ile yayınlanan uygulama, türev integral, trigonometri, logaritma, eşitlikler ve eşitsizlikler, lineer, mutlak dereceli eşitlikler, ikinci dereceden denklemler, karekökler, ondalık sayılar, kesirler ve tamsayılar konularını desteklemekte. Yani bu türden soruları uygulama üzerinden çözmek mümkün.

Photomath

Güncellemeleri sürekli olarak devam eden uygulamanın, tamamen ücretsiz olarak yayınlandığını da ekleyelim. Güncellemelerle beraber kamera algılamalarını da geliştirdiği belirtilen uygulamada, konu desteğinin artırılması içinde düzenlemeler yapılacağı açıklandı. Tüm bu özelliklerle beraber uygulamanın teknik bilgilerini ve indirme sayfasını aşağıda bulabilirsiniz.

Photomath

iOS Sürümü: iOS 8 ve üzeri

Boyutu: 34.4 MB

Dil Desteği: Türkçe Dil Desteği Var

Photomath İndirme Linki

İlginizi Çekebilir: iOS 10.3.3 ve iOS 11 Beta 10 Arasındaki Hız Farkı Nasıl? (Güncellendi)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?