iPhone ile Kontrol Edilebilen Kağıt Uçaklar Geliyor

0
73

Teknoloji dünyasında her geçen gün yeni bir trend ortaya çıkıyor. Akıllı telefonlar, sanal gerçeklik cihazları, artırılmış gerçeklik, drone teknolojileri derken, şimdilerde ise bir başka ilginç teknoloji akıllı kağıt uçak modelleriyle karşılaştık. PowerUp tarafından üretilen ve aslında yeni bir teknoloji olmayan akıllı kağıt uçak teknolojisi, ilk olarak 2014 yılında tanıtılan bir ürün olarak karşımıza çıkmıştı.

Fakat biraz hayal ürünü birazda seri üretimi zor bir seri olarak değerlendirilen akıllı kağıt uçakların üzerinde pek durulmamışı. Şimdi ise akıllı telefonlar ile kontrol edilebilen akıllı kağıt uçaklarının seri üretime geçtiği açıklandı.

PowerUp Akıllı Kağıt Uçaklar Nasıl bir Teknoloji Kullanıyor?

Çeşitli paketlerle satılacağı açıklanan Akıllı Kağıt Uçaklar, 2 farklı kit olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Barebone modeli ve standart model olmak üzere iki farklı versiyonuyla beraber gelecek olan Akıllı Kağıt Uçaklar, ilk modelde pervane bölümü ve şablon kağıtlar sunuyor.

İkinci kit içerisinde ise özel Japon aerobik kağıtlarının yer alacağı ve ekstra olarak tekerleklerin sunulacağı açıklandı. Her iki seride de kullanım aynı olacak. Kitin içerisinde çıkan kağıdın katlayıp, ardından ise kağıdın üzerine modülü takmanız yeterli olacak. Modülle beraber kullanıcıların akıllı telefon uygulaması üzerinde kağıt uçağı uçurmaları mümkün kılınacak.

Bir Drone gibi kağıt uçağı uçurabileceksiniz. Havada kalma süresi ve sistem konusunda çok detaylı bilgiler yok ancak sorunsuz uçuş için kağıtların detaylarıyla katlama hesaplamalarının yapıldığını belirtelim. iPhone ya da Android akıllı telefon modelleriyle beraber kullanabileceğiniz Akıllı Kağıt Uçaklar, fiyat olarak 29 dolardan 37 dolara kadar seçenekler sunacak.

Ülkemizde de satışa çıkan uçakların, belli başlı ithalatçılar üzerinden getirildiğini de eklemek gerekiyor. Fiyatlar ise değişiklik göstermekte.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Üretimi Sınırlı Sayıya Çekilebilir

İLGİLİ HABER:  watchOS 7 Özellikleri Açıklandı – Çok Şaşıracaksınız

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?