Gelecekte Apple Pay uygulaması bir banka olacak gibi çalışacak dediğimizde eleştirilmiştik. Görünüşe göre Apple da bizimle aynı fikirde olacak ki, bugün bir iPhone’dan diğerine para aktarmamıza olanak sağlayacak patenti kendi bünyesine aldı. Artık iki birey iPhone’ları arasında Apple Cüzdanı uygulamasından birbirine kablosuz ağ ile bağlandığı takdirde cihazlar birbirlerini tanımlayacak, ardından kriptolanmış bir finansal veriyi kişinin hesap bilgisi, aktarılan para miktarı ve de bir imza ile bir diğerine transfer edebilecek. Bu işlem iki bireyin de Touch ID ile parmak izi tanıtmasıyla sona erecek. Ödemeniz sırasında cihazınız güvenliği sağlamlaştırmak için sizden parmak izinizi tekrar isteyebilecek.

Yaptığınız bu ödeme seçtiğiniz bir “ödeme aracı”ndan aktarılacak. Üçüncü parti uygulaması ile uyumlu çalışan banka hesabınızı veya kartınızı ödeme aracı olarak tanıtabileceksiniz. Alınan bu patent iki iPhone arasındaki bu ödemenin bilgilerinin kodlanarak saklanacağını açıkça belirtiyor.

Kullanıcılar, gelecek adımda Apple cüzdanımızda para saklayabileceğimizi ve hiçbir banka aracı veya hükümetin bilgisi olmadan kriptolu paramızı kullanabileceğimiz hakkında görüş belirtiyor.

Timothy Hurley, önceki Apple Pay Mühendisliği yöneticisi bu buluşun mucidi olarak adını yazdırdı.

İLGİLİ HABER:  Çin’de iCloud için Yeni Karar Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?