iPhone İle Kanser Teşhisi Hayat Kurtardı

0
102
Butterfly IQ ultrason

Apple’ın iPhone serisi akıllı telefonlarında sunduğu teknik donanım ve tasarımlar, kullanıcıların bir akıllı telefon için beklentilerini doğrudan ortaya koyabiliyor. Bu nedenle Apple’ın iPhone modellerinin oldukça yüksek satış rakamları elde ettiğini ve en çok satan markalar arasında yer aldığını görüyoruz. Tüm bunlar bir yana Apple’ın tercih edilmesinin başka bir nedeni daha var. Gerçekten kullanılan teknik ve tasarım özellikleri beğeni topluyor fakat bunun dışında erişebilirlik özellikleri de bir hayli ilgi çekiyor. Özellikle bir akıllı telefon için sunulan ekstra sağlık takip sistemleri. Akıllı saat üzerinden sağlık takibi, sağlık takip çizelgelerinin kullanımı ve daha birçok sistem sunan Apple’ın iPhone akıllı telefonları için belki de en ilginç medikal ürün ise Butterfly IQ serisi oldu.

Butterfly IQ Kanseri Teşhis Etti

iPhone akıllı telefonlarının medikal desteğini ortaya çıkaran son cihaz Butterfly IQ. Aslında bir ultrason cihazı olan Butterfly IQ, çok kolay bir şekilde iPhone akıllı telefonlarına bağlanabiliyor ve mobil ultrason cihazı olarak kullanılabiliyor. Cihazın mini boyutu sayesinde kullanımı da oldukça kolay. Butterfly IQ ultrason cihazının gündeme gelmesinin nedeni ise cihazın henüz ilk testlerinden kanser teşhisi yakalaması.

Butterfly IQ ultrason

John Martin isimli bir doktor tarafından kullanılan Butterfly IQ, doktorun bilgisi ve iPhone ile sorunsuz çalışma sayesinde başarılı bir şekilde kitle testi yapılmasını sağlamış. Doktor John Martin cihazı kullanarak boynunda yer alan bir kanser kitlesini teşhis etmiş ve hemen tedaviye başlamış.

Böylelikle Butterfly IQ ile iPhone uyumunun ilk başarısını ortaya koyduğu belirtiliyor. Açıkçası kanser teşhisi için en azından ilk adımı oluşturuyor olması, cihazın bir hayli öne çıkmasını sağladı. Önümüzdeki ay içerisinde satışa çıkması beklenen Butterfly IQ cihazının fiyatının ise 1999 dolar olacağını hatırlatalım. Açıkçası doktorun cihazı kullanarak vücudunda bir kitle tespit etmesi ve erken teşhis ile hemen tedavinin başlaması, firma için bir başarı olarak gösterilebilir. Fakat doktorun firma ile çalışması bir reklam çalışması ihtimalini de ortaya çıkarmıyor değil.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 RED Model İçin Yeni Çalışma

İlginizi Çekebilir: iPhone X Sonrasında iPhone 6 Rekoru Kırılabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?