iPhone ile Çekilen Yılın Fotoğrafları Yayınlandı

0
94
iPhone Yılın Fotoğrafları

iPhone akıllı telefonlarının tüm özellikleri bir yana, telefonların kameraları bir yana. Hemen her seride dönemine göre en iyi akıllı telefon kameralarını sunduğu bilinen iPhone akıllı telefonlarının, özellikle geçtiğimiz sene yayınlanan iPhone 7 Plus ve iPhone 7 modellerinde kamera teknolojisi zirve yaptı.

iPhone 7 Plus telefonlarında markanın ilk defa çift kamera kullanması ve portre modu gibi özel modlara yer vermesi de Apple’ın bir hayli beğeni toplamasını sağladı. Genel olarak iPhone kameralarının bu kadar başarılı olması ve son senede iPhone 7 ile beklenen seviyenin üzerine çıkılması her sene düzenlenen iPhone ile çekilen yılın fotoğraflarına, bu sene daha fazla ilgi gösterilmesini sağladı.

iPhone Yılın Fotoğrafları Sanat Eseri Değerinde

IPPA Awards tarafından her sene iPhone ile çekilen fotoğrafların değerlendirildiği yarışma, bu sene ise yazımızda da değindiğimiz gibi iPhone 7 modelleriyle beraber çok daha yakından takip edilmeye başlandı. Merakla beklenen yılın fotoğrafları listesi ise sonunda yayınlandı.

IPPA Awards tarafından yayınlanan yeni listeyle beraber bir yandan iPhone telefonların kameraları öne çıkarken bir yandan da sanat değeri taşıyan görüntülerin ortaya çıktığı görüldü. IPPA Awards tarafından finale kaldığı açıklanan 52 fotoğrafın yayınlanmasının yanında ilk üç fotoğrafta açıklandı. Yılın fotoğrafları kategorisinde en iyi fotoğraflar ve fotoğrafçıların yer aldığı ilk üç ise şöyle;

1.Fotoğraf – Qayyarah’ın Çocukları

Irak’ta savaşın ortasında kalan çocukların çekildiği fotoğraf Sebastiano Tomad tarafından çekilmiş. Kullanılan telefon ise iPhone 6s

iPhone Yılın Fotoğrafları
iPhone Yılın Fotoğrafları 1.si

2.Brendan O SE -Yılın En iyi Fotoğrafçısı

Yılın en iyi fotoğrafçısı seçilen Brendan O Se “Liman İşçisi” fotoğrafıyla bu unvanı kazandı. Nisan 2016 yılında Jakarta rıhtımında sabah erken saatlerde çekildiği belirtilen fotoğrafın büyük oranda ilgi gördüğünü de ekleyelim. Fotoğrafın çekildiği telefon iPhone 6s.

İLGİLİ HABER:  iPhone X ile iPhone Xs Max Kamera Karşılaştırması

iPhone Yılın Fotoğrafları

3.Yeow Kwankg Yeo – En İyi İkinci Fotoğrafçı

Çin’de çekilmiş olan fotoğrafta, sokak operası sanatçısının performansı için yaptığı hazırlık objektiflere takılmış. Fotoğrafın çekildiği telefon ise iPhone 6 Plus.

iPhone Yılın Fotoğrafları

Hatırlatma: Her sene düzenlenen iPhone ile çekilen yılın en iyi fotoğrafları önümüzdeki sene içinde düzenlenecek. Bu etkinliğe sizin de katılabileceğinizi hatırlatalım. Bunun için iPhone ile çekilmiş ve hiçbir yerde kullanılmamış olan fotoğrafları IPPA Awards sayfasına yollamanız yeterli.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Şarj Sesi Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?