iPhone ile Çekilen Harika Kısa Film Yayınlandı

0
142
iPhone kısa film Détour

Apple’ın reklamları çok kısa süreli olsa da bir o kadar da etkili ve ilgi çekici oluyor. Son dönemde Apple’ın bu yönde yaptığı paylaşımlarda ise genelde iPhone akıllı telefonları vurgulanıyor. iPhone ile çekildi başlığı altında yayınlanan videolarla bu konuda kendisini kanıtlamış olan marka bir yandan da reklamlarında iPhone kameralarına önem veriyor.

iPhone için hazırlanan ve bir hayli sevilen reklam filmleri bir yana dursun Apple bu kez bambaşka bir video ile kullanıcıların karşısına çıktı. Aslında buna tam olarak bir video demek yanlış olur. Video yerine iPhone ile çekilmiş bir kısa film demek daha doğru bir ifade olacak.

Dêtour Kısa Filmi Yayınlandı

Doğrudan Apple tarafından yayınlanan videoda kısa filmleriyle ünlenen Fransız yönetmen Michel Gondry’nin kısa filmi konu alınmış durumda. Tabi bir farkla Fransız yönetmen tüm kısa filmi iPhone akıllı telefonlarıyla çekmiş. Zaten konuya Apple’ın dahil olduğu noktada burası. Kısa filmin bütçesini de Apple’ın sağladığını ekleyelim. iPhone ile sinema filmine varan çekim kalitesinin yakalandığını vurgulayan kısa film, küçük bir kızın hikayesi konu ediniyor.

Ailesiyle tatile çıkan küçük bir kızın hikayesini konu edinen filmde küçük kız yolculuk sırasında üç tekerlekli bisikletini kaybediyor. Bisikletin başına gelen olayların irdelendiği film Apple’ın en başarılı çalışmalarından biri olarak değerlendirilmekte. Tam 11 dakikalık süresi bulunan kısa filmin Apple’ın çok fazla denemediği bir teknoloji olduğunu da belirtelim. Daha önce 1-2 dk’lık videolar yayınlayan ve bu videolarla beraber iPhone reklamlarını yapan markanın bundan sonra bu tarz kısa filmlerinin de gelmeye devam edeceği belirtiliyor.

Apple’ın ilgi odağı haline gelen kısa filmi hemen aşağıda.

 

İlgili Haber: iPhone 7 Arşiv Videosu 

İLGİLİ HABER:  Apple Servis Ücretlerine Zam Yaptı! İşte Yeni Fiyatlar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?