iPhone İçin Youtube Güncellemesi

0
91
YouTube güncellemesii

Akıllı telefon dünyasının en başarılı serilerinden biri olan iPhone serisi Apple’ın tek akıllı telefon serisi olarak bilinse de iPhone serisi de kendisi içerisinde çeşitlenmekte. Sadece iPhone 5,6 şeklinde yeni seriler değil bunun dışında var olan serilerinde Pro versiyonları olarak adlandırabileceğimiz iPhone Plus modelleri de görebiliyoruz. Daha çok ekran boyutu ve ekstra donanım özellikleri gibi giriş seviyesine göre daha üstün özelliklerde olan Plus model iPhone serilerinin bunun dışında uygulama desteği bazında da bazı artıları yok değil. Özellikle bu farkı en çok ortaya koyan uygulama ise Youtube olmuştu.

4.7 İnç Yeni Çözünürlük Desteği

Bu noktada YouTube 5.5 inç iPhone modelleri için 1440p çözünürlük desteği veriyordu. Aslında 5.5 inç Plus modeller için geçerli olan bu çözünürlük desteğinin daha küçük ekran boyutlu olan iPhone serilerinde de donanımsal olarak gösterilebilir olsa da Google bunu mümkün kılmıyordu.

Özellikle 4.7 inç ekran modelleri için 1440p desteğinin olmaması epey eleştiri alınca YouTube sonunda beklenen adımı da attı. iOS için yayınlanan son güncelleme sonrasında artık YouTube videoları 4.7 inç iPhone modellerinde de 1440p çözünürlük değerine kavuştu.

iPhone YouTube güncellemesi

Her ne kadar 60 FPS video görüntüleme değerinde hala 1440p desteği olmasa da artık 4.7 inç modelleri içinde yüksek çözünürlük sunulması büyük oranda beğeni topladı.

4 İnç Modeller İçin Düzenleme

Bunun dışında 4 inç modeller içinde yeni düzenlemeler olduğunu belirtelim. YouTube için yayınlanan güncelleme sonrası artık eski seriler olarak adlandırılan 4 inç iPhone modellerinde de eğer HD mimari destekleniyorsa ki burası oldukça önemli 1080p video desteği verilecek.

Yayınlanan yeni güncellemeler sonrasında tüm iPhone modelleri için artık YouTube düzenlemesi de böylece yapılmış oldu. Bundan sonra tüm iPhone serisi için yeni güncellemelerin gelip gelmeyeceği ise merak konusu. Özellikle Google uygulamalarında iOS için yeni güncellemeler geleceği de düşünülüyor.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone 7 Plus Portre Modu İçin Yeni Reklam Yayınladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?