iPhone İçin Kablosuz Şarj Maliyetli Olabilir!

0
71
AirPower

Apple’ın yeni akıllı telefonları resmi olarak piyasaya çıkmış durumda. En son merakla beklenen iPhone X akıllı telefonlarının da piyasaya çıkışıyla beraber marka artık satışa yönelmeye başlayacak. iPhone X modelinde de istediği satış rakamlarını elde etmeye başlayan Apple’ın yeni akıllı telefonlarının satışının yanında bu sene aksesuar satışlarından da bir hayli gelir elde edecek gibi duruyor. Öyle ki teknoloji devi kablosuz şarj teknolojisine geçiş yaptı. Sonunda kablosuz şarj teknolojisine geçiş yapılmasının ise ekstra bir satış alanı oluşturduğunu görüyoruz. Öyle ki Apple bunun için AirPower adını verdiği aksesuarlarını satacak. Tüm yeni iPhone modellerinde geçerli olacak kablosuz şarj aksesuarı olan AirPower için yavaş yavaş fiyat açıklamaları da gelmeye başladı.

AirPower Ne Kadar Fiyatla Satılacak?

Apple’ın satışlarına önümüzdeki sene başlayacağını açıkladığı kablosuz şarj aksesuarları olan AirPower aksesuarlarının fiyatlarının ise oldukça yüksek olması bekleniyor. İlk tahminlere göre AirPower cihazlarının fiyatları 199-210 dolar arasında bir değerde olacak. iPhone 8 ve iPhone X serileri için geçerli olacak olan şarj standının, ülkemizde ise kur farkı ve vergi nedeniyle çok daha yüksek bir fiyat aralığıyla çıktığını göreceğiz.

AirPower

Muhtemelen Apple için başka bir kazanç kaynağı olacak olan AirPower için resmi açıklamaları beklemek gerekecek. Hemen hatırlatalım sadece 3 model için satılacak bir aksesuar olması, Apple’ın planlarının gerçekleşmemesi gibi bir soruna da neden olabilir.

Öyle ki kullanıcıların zaten yüksek olan iPhone ücretlerine karşı bir de aksesuar sınıfında bu kadar yüksek bir fiyat aralığını tercih edeceği düşünülmüyor. Ayrıca bu noktada kablosuz şarj performansının da oldukça etkili olacağı kesin. Bakalım AirPower bekleneni ne kadar karşılayacak?

İlginizi Çekebilir: BİM Bu Kez Hangi Apple Aksesuarlarını Satıyor?

İLGİLİ HABER:  Şimdiye Kadar Üretilen En İyi iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 8 İçin Kablosuz Şarj Padleri!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?