iPhone için Gamevise Oyun Kolu

0
506

Eğer mobil oyunlara hastalık derecesinde bağlıysanız, Gamevise ile iPhone’unuzu PSP gibi kullanmanız mümkün. Telefonun dokunmatik ekranıyla oyun deneyimi sizin için yeterli gelmiyorsa bu Apple onaylı oyun kolu tam size göre.

iPhone-icin-Gamevise-Oyun-KoluAslında bir çerçeveye benzeyen iPhone için Gamevise Oyun Kolu, standart bir gamepadin sahip olduğu tüm fonksiyonları telefonunuza kazandırabiliyor. iPhone 6, 6 Plus, 6s ve 6s Plus ile tam uyumlu oyun konsolu, 2 adet analog joystick, sağ ve sol için tetik ile bumper düğmeleri ve D-Pad sayesinde eksiksiz bir oyun kontrolörü olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonla boyut olarak çok farkı olmadığından çantaya rahatlıkla sığabildiği için oldukça taşınabilir bir ürün. Apple’ın lightning girişi ile telefona bağlanan ürün, ilave hiçbir şeye ihtiyaç duymadan oyun deneyimi sunuyor.

Kendi enerjisini içindeki 400mAh şarj edilebilir bataryasından alan Gamevise, ilaveten üzerindeki micro usb sayesinde telefonu şarj ederken de oyun oynamanıza imkan sağlıyor. Ayrıca telefonun kulaklık girişini kapattığı için üzerinde bir de kulaklık bağlantı noktası bulunuyor.

Hem iPhone 6 gibi daha kısa, hem de iPhone 6s Plus gibi daha geniş model telefonlarda kullanılabilmesi için iki parça arasında ayarlanabilen fleks bağlantı kablosu bulunuyor. Bu kablo sayesinde ürün katlanıp çok rahat bir şekilde taşınabiliyor.

iPhone-icin-Gamevise-Oyun-Kolu.-2Gamevise Live uygulaması ile birlikte kullanıldığında App Store üzerinde bu oyun kolunu destekleyen oyunları listelemeniz mümkün oluyor. Android için olan alternatifi çoğu oyun tarafından desteklenebiliyor olsa da iPhone için henüz bunu söylemek mümkün değil.

İlk bakışta gamepad üzerindeki analog joystick düğmeleri keskin kenarları ile yeterli kalitede olmadıkları imajını veriyor olsalar da yeterli hassasiyette tepki verebiliyorlar. Sürekli oyunlarda baş parmaklar için bir miktar rahatsız edici de olabiliyorlar. Ayrıca gamepad ile iPhone menülerinde gezinmek de maalesef mümkün olmuyor.

İLGİLİ HABER:  Apple "Watch'ımı Bul" ve Apple TV için "TVKit" Gibi Geliştirici Araçları Üzerinde Çalışıyor (Güncellendi)

Apple ve diğer online mağazalarda 100 Dolar satış fiyatıyla sunulan iPhone için Gamevise, Nintendo ve PSP ile karşılaştırıldığında çok daha güçlü bir oyun deneyimi sunan iPhone telefonlar oyunlardan daha fazla keyif almak için düşünülmüş.

İlle de bir oyun kolu almak istiyorsanız, artı ve eksileri göz önüne alındığında başarılı oyun deneyimi sunan iPhone için Gamevise oyun kolu kesinlikle tercih edilebilecek bir alternatif olabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?