Bir odaya hapis olduğunuz, bir karakteri kurtarmaya çalıştığınız macera ve gerilim dolu oyunlar. Kaçış oyunları olarak sınıflandırdığımız bu yapımlar, hem eğlenmenize hem de zamanınızı keyifli geçirmenize yardımcı olacak. Odalarda, kapalı tesislerden ve benzeri mekanlardan kaçmanın konu edindiği iPhone için en iyi kaçış oyunlarında sürprizlerimiz var. Daha da heyecanlandırmadan oyunları ele alalım.

Temasında Kaçış Olan iPhone için En iyi Kaçış Oyunları

Oyunların indirme linklerini hemen alt kısımlarında bulabilirsiniz. Sizin önerilerinizi de bekliyoruz.

Escape Room Mystery World

İlginç bir odada kapalı kalmanız üzerine kurulu olan Escape Room, 300’den fazla bölüme sahip. Amacınız odanın içerisinde nesneleri tarayarak ipuçlarını bulmak.

Hem gözlem yeteneğinizin güçlü olması gerekiyor hem de tahminler ve nesnelerden çıkarımlar yapmanız gerekiyor. 300’ün üzerinde bölümle iddiasını ortaya koyan oyunun en iyi yanı ise tamamen ücretsiz olması.

En iyi kaçış oyunları

Tüm seviyeler tamamen ücretsiz ve ilerlemeniz için herhangi mobil veri ya da Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız yok.

Oyun çevrimdışı olarak oynanmakta. Son detay olarak şunu verelim. Seviye size zor gelirse ve bir ipucu bulamazsanız, 3 hakkınız var ve bu 3 hak ile ipuçları alabiliyorsunuz.

‎Escape Room: Mystery Word
‎Escape Room: Mystery Word
Developer: ZHOU JIAPING
Price: Free+

Prince of Persia Escape

En iyi kaçış oyunları için güzel bir tercih Prince of Persia, ünlü oyunlardan bir tanesi. Sürekli koşun, yüksek engellerden atlayın, kale duvarlarına tırmanın ve engellere takılmamaya çalışın.

Amacınız sizi ölüme sürükleyecek olan engellerden kurtulmak ve yeni seviyeye ilerlemeyi başarmak.

En iyi kaçış oyunları

Gerçekten zorlu seviyeler var ve geçmenin çok zor olduğu durumlar bulunuyor. Ama oyunu eğlenceli hale getiren de zaten bu yapı.

Giderek zorlaşan bir oyun var ve siz bu oyunda başarıyı yakalamaya çalışıyorsunuz.

‎Prince of Persia : Escape
‎Prince of Persia : Escape
Developer: Ketchapp
Price: Free+

Save the Girl

Çok sayıda oyuncunun olumlu puan verdiği en iyi kaçış oyunlarından biri olan Save the Girl, çeşitli felaketlerden kaçırdığınız bir kızı konu ediniyor.

En iyi kaçış oyunları

Oldukça basit bir yapısı olan oyunda kimi zaman sizi kovalayan bir canavardan kaçıyorsunuz kimi zaman bir yangından kaçıyorsunuz. Atacağınız adımlar çok önemli çünkü yanlış bir adım karakterin zarar görmesine neden olabiliyor. Yine bu oyunda da zorlu seviyeler var.

‎Save The Girl!
‎Save The Girl!
Developer: Lion Studios
Price: Free+

Room Escape 50 Rooms

Karmaşık bir bulmaca oyunu mu arıyorsunuz. Artık aramanıza gerek yok. O oyunu buldunuz. Room Escape, 50 farklı zorluk derecesinin hemen hepsinde sizi düşüncelere itecek.

Gözlemlerinizi ve hesaplama gücünüzü kullanmanız gereken oyunda bir odanın içerisindesiniz ve kurtulmaya çalışıyorsunuz. Adından da anlayacağınız gibi oyunda 50 farklı oda ve 50 farklı seviye var.

Hero Rescue

Bir kahramanımız var ve bu kahraman tutsak olan prensesi kurtarmaya çalışıyor. Bize düşen kısımda bu zorlu kurtarma görevinde kahramanımızın yanında durmak ve prensesi kurtarırken aynı zamanda hazinemizi de toplamak.

Birçok engelle ve kötü kalpli koruyucularla karşılaşacağınız oyunda, tüm engelleri aşmanız ve sonunda prensesi de kurtarmanız gerekiyor. Tek elle kolayca oynanması için dikine bir şekilde ekran yerleşimi yapılan oyunun, çok eğlenceli yapımlardan biri olduğunu net.

‎Hero Rescue
‎Hero Rescue
Developer: Doan Thanh
Price: Free+

100 Doors Games

Yine bir odadayız ve yine tahmin edebileceğiniz gibi kaçmaya çalışıyoruz. Bu kez kaçarken işimiz biraz daha zor.

100 farklı seviyenin bulunduğu oyunda kapı kilitlerini açmak için farklı bulmacaları çözmeniz ve oda içerisinde yer alan nesneleri toplamanız gerekiyor.

100 farklı seviyede farklı farklı mekanlar ve farklı farklı bulmacalar var. Hepsini çözmeniz lazım.

‎100 Doors Game 2020
‎100 Doors Game 2020
Developer: Peaksel
Price: Free+

iPhone için en iyi kaçış oyunlarını beğendiniz mi? Benzer listeler oluşturmamız için tavsiyeler vermeye ne dersiniz? Yeni oyun listelerimiz için yorumlarınızı bekliyoruz. Bizi takip etmeyi unutmayın. 🙂

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?