iPhone için Civilization VI Yayınlandı! Oyun Hakkında Tüm Detaylar

0
230

Strateji oyunlarının kitlesi genelde sınırlı oluyor. FPS, Battle Royale gibi türleri düşündüğümüz zaman genelde strateji yapımlarının geri planda kaldığını görüyoruz. Fakat bu olguyu kıran özel oyunlarda yok değil. Bunlardan birisi de Civilization serisi. En uzun soluklu oyun serilerinden biri olan Civilization serisi, son olarak Civilization VI yapımıyla zirve noktaya ulaştı.

2016 yılında yayınlanan son seri, Firaxis Games tarafından geliştirilmiş en detaylı yapımlardan biri olmuştu. PC sürümünde 33 milyon satış rakamıyla başarısını kanıtlayan yapım, şimdilerde iPhone sahiplerini sevindirecek. Bugün itibariyle oyun iPhone üzerinden de oynanabilir durumda.

iPhone için Civilization VI Farkları

Oyun daha önce iPad için yayınlanmıştı. Kullanıcılara o dönemde iPad için oyunun nasıl oynanabileceğinden söz etmiştik. Daha geniş ekranlar sunulması nedeniyle sadece iPad modellerini destekleyen yapım, şimdilerde iPhone için yayınlandı. Haliyle oyunda bazı sınırlamalar var. Bunun nedeni iPhone ekranlarının boyutu. Yani PC sürümlerinde olduğu kadar detay beklemeyin.

Civilization VI iPhone

Yapım, bu konuda ciddi bir çalışma yaptıklarını ve oyunu PC sürümüne benzetmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtiyor. Yine bir mobil oyuna göre değerlendirdiğimiz zaman, çok daha detaylı ve eğlenceli bir strateji oyunu sunulduğunu söylemek yanlış olmaz. Hem grafik yapısı hem de oyun detayları bir hayli güzel.

iPhone Xs Max gibi bir modelde oynadığınızı düşünecek olursak, çok zevkli bir oyun deneyimi sunulacaktır. İsteseniz oyunun gereksinimlerine geçelim.

iPhone Civilization VI Detayları

Civilization VI iPhone sürümünü oynamak için en az iPhone 7 modeline ihtiyacınız var. iPhone 7 ve üstü serilerde oyunu oynamak mümkün. Pek anlamı yok ancak en düşük işletim sistemi gereksinimi de iOS 11 olarak açıklandı. Zaten iPhone 7 ve üstü modellerde iOS 11 ve üzeri işletim sistemi kullanıyorsunuzdur.

İLGİLİ HABER:  App Store'da Günün Ücretsizi, BendyBooth

Civilization VI iPhone

Bunun dışında oyunda lokal çoklu oyuncu modu gibi artılar var. Çoklu oyuncu paketinin ücretsiz olarak sunulduğunu da ekleyelim. Tüm bunlar için istenen boyut ise 3.4 GB olarak açıklandı. Hem iPhone için hem de iPad için 3.4 GB boyut değişmiyor.

Desteklenen Diller: İngilizce, Portekizce, İtalyanca, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Çince, Korece

Boyut: 3.4 GB

Paket Fiyatları

Civilization VI ana Oyun: 104,99 TL

Australlia Pack: 23 TL

Vikings Pack: 23 TL

Poland Pack: 23 TL

Persia and Macedon Pack: 40 TL

Oyunun paket fiyatları ve teknik açıdan durumu bu şekilde. Bu arada bir de sürpriz haber verelim. Her ne kadar ücretli bir içerik olsa da oyunu ücretsiz olarak denemeniz mümkün. Oyun içinde 60 tura kadar deneme süresi sunuluyor. Sonrasında yapımı satın almanız mümkün. Aşağı linki de ekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?