Hem yeni hem eski iPhone serileri için eğitim videoları hazırlamaya devam eden Apple, özellikle iPhone modellerinin kameralarının nasıl daha etkili kullanılabileceği konusunda sürekli yeni içerikler paylaşmaya devam ediyor. Son olarak firmanın Apple kanalı üzerinden 3 yeni video yayınlandığını gördük.

Yine kamera özelliklerinin nasıl daha başarılı bir şekilde kullanılacağını ortaya koyan videolar, yine Apple’ın 35 saniyelik kurallarına göre yayınlandı. Zaten son birkaç yıldır markanın 35 ile 50 saniye arasında videoları paylaşmanın üzerine geçmediğini görüyoruz. Süre konusunda kısa ama etkili videolar üzerinde duruluyor. Bunun dışında yayınlanan videoların içeriğinden söz edelim.

iPhone Rehber Videoları

Yayınlanan ilk videoda Bounce özelliği olarak belirtilen özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda bilgiler veriliyor. Live Photos özellikleri arasında yer alan özelliğin nasıl kullanılacağı, yapay zekanın nasıl bir artı sağlayacağı konusunda bilgiler veriliyor. Özellikle sosyal medya paylaşımları için oldukça başarılı bir özellikten söz edilmiş olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bir diğer videoda ise iPhone X modelinin portre modları üzerinde duruluyor. Yine portre modunda yer alan aydınlatma özelliklerine vurgu yapan reklamların, A11 Bionic çiplerinin gücünü ortaya koymak adına yayınlanmış olan rehber videolarından da biri olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm bu rehber videolarıyla beraber kamera kullanımını nasıl daha başarılı hale getirmenin mümkün olacağını gösteren Apple, bir yandan da akıllı telefonlarında yer alan kameralarının ne kadar yetenekli olduğu üzerinde duruluyor. Markanın benzeri videolarının gelmeye devam edeceğini de belirtelim. Tüm videoları ise yazımızda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: HomePod için İlk Sorun Haberleri Gelmeye Başladı

İLGİLİ HABER:  iPhone 6S Pil Sorunu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?