iPhone Hız Düşürme Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
423

30 Ekim akşamı hem yeni ürünlerini tanıtan Apple hem de yeni işletim sistemi güncellemelerini yayınlamıştı. Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemeleri içerisinde en çok konuşulan güncelleme ise iOS 12.1 güncellemesi oldu. Destekli tüm cihazlar için kullanıma sunulan güncelleme, çok önemli değişiklikleri de gündeme getirmiş oldu. Güncellemenin en büyük yeniliği ise bugün ortaya çıktı. Bir dönem tartışmalara neden olan hız düşürme olayı için yeni bir kullanım sunuldu. Artık iPhone Hız Düşürme özelliğini, doğrudan kullanıcılar kontrol edebilecek. Hemen detaylardan söz edelim.

iPhone Hız Düşürme Sistemi

Hatırlamayan kullanıcılar için ufak bir hatırlatma yapalım. iPhone akıllı telefonlarında hız sorunu geçtiğimiz senelerde gündeme geldi. Pilleri eskiyen iPhone modellerinin kasıtlı olarak yavaşlatıldığı ortaya çıkmış ve bu sayede telefonların kendi kendine kapanması sorunlarının önüne geçildiği bilgisi verilmişti. Çok ses getiren olay sonrasında Pil Sağlığı uygulamasının kullanıma girdiğini gördük.

iPhone Hız Düşürme

 

iOS 12 sonrasında kullanıcıların çok daha detaylı olarak Pil Sağlığı ayrıntılarını öğrenmeleri mümkün hale gelmişti. İşte bu özellik için özel bir değişiklik daha geleceği belirtilmişti. iPhone Hız Düşürme sisteminin kullanıcı kontrolüne bırakılacağı konusunda bilgiler verilmişti. İsteyen kullanıcılar pil sağlığını arka plana atarak, en yüksek performans değerlerine ulaşabilecekti. iPhone 8 serisi ve iPhone X için bu özellik kullanıma girdi.

iPhone Hız Düşürme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu özellik sayesinde, iki farklı seçenek arasında seçim yapabiliyorsunuz. En yüksek performans ve en yüksek pil ömrü olmak üzere iki farklı seçenek var.

iPhone Hız Düşürme

En yüksek performans seçilecek olursa, pil değerlerine bakılmadan en yüksek performans değerine göre ayarlama yapılıyor. En yüksek pil ömrü de tahmin edebileceğiniz gibi pil ömrünüzün uzamasını sağlıyor. Özelliği kullanmak için yapacaklarınız şöyle;

  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Pil sağlığı kısmına girin.
  • Alt kısımda yer alan güç kısıtlama tercihlerini, iki farklı durumdan isteğinize göre değiştirin.
İLGİLİ HABER:  iPhone Xs Serisi 4 GB RAM bellek Miktarıyla Geliyor

Yapacağınız tüm işlemler bu kadar. iPhone Hız Düşürme özelliği için belli başlı kısıtlamalar olduğunu da ekleyelim. Mesela en iyi pil ömrünü seçerseniz, performans konusunda düşüşler yaşayabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?