iPhone Güç Düğmesi Kullanmadan Kapatma ve Açma

0
191
iPhone Güç Düğmesiz Kapatma ve Açma

Güç düğmesi çalışmayan bir iPhone, iPad veya iPod touch’nız mı var? Cevabınız evet ise, doğru yere geldiniz demektir. Bu yazıda güç düğmesi çalışmayan iPhone kolayca nasıl kapatıp açabileceğinizi göstereceğiz. iPhone güç düğmesi olmadan açma kapatma için okumaya devam edin.

iPhone Güç Düğmesiz Kapatma ve Açma

iOs 11 veya sonraki sürümlerin yüklü olduğu cihazlar, Ayarlar’da bulunan özel bir Sistemi Kapat özelliğine sahiptir. iPhone’unuzun güç düğmesi çalışmıyorsa, bu özelliği kullanarak cihazınızı kapatabilirsiniz.

Sistemi Kapat özelliğini kullanmak için:

  1. Ayarlar uygulamasında Genel bölümüne gidin.
  2. Sayfayı en aşağı kaydırdığınızda Sistemi Kapat seçeneğini göreceksiniz. iPhone’u kapatmak için Sistemi Kapat seçeneğine dokunmanız ve ekranda görünen Kapat butonunu kaydırmanız yeterlidir.

iPhone Sistemi Kapat

Güç düğmesi çalışmayan iPhone’unuzu kapattınız, peki şimdi nasıl açacaksınız? Cevap basit; Herhangi bir iPhone şarj aletini cihazınıza takın. Apple logosunu görene kadar kabloyu prizde takılı tutun. Cihazınız normal şekilde açılacak ve sorunsuz kullanabileceksiniz.

iPhone güç düğmesi olmadan kapatma ve açma konusuyla ilgili takıldığınız bir nokta varsa, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?