iPhone Fotoğraflarınızı Yedeklemek İçin iOS 11 Dosyalar Uygulamasını Kullanın

0
258

iOS 11 ile birlikte gelen yeni Dosyalar uygulaması sayesinde, cihazınızda farklı yerlerde bulunan belgeleri, fotoğrafları ve diğer dosyaları yönetmek nihayet daha kolay hale geldi. Dosyalar uygulaması ayrıca iPhone kullanıcılarına, fotoğraf ve dosyaları yedeklemenin başka bir yolunu sunuyor.

Uygulamayı ilk açtığınızda, cihazınıza yüklemiş olduğunuz çeşitli dosya yönetimi uygulamaları (iCloud Drive, Dropbox ve Google Drive vb.) için klasörler görürsünüz.

Dosyalar uygulaması sayesinde, fotoğraf uygulamasından ayrılmadan seçtiğiniz fotoğrafları Kamera rulosundan bulut depolama servisine kaydedebilirsiniz.

iOS 11, fotoğraf kaydetme işlemi sırasında size yeni bir klasör oluşturma seçeneği sunmaz. Bu nedenle, başlamadan önce fotoğrafları belirli bir klasöre kaydetmek istiyorsanız, Dosyalar uygulamasında veya seçtiğiniz bulut depolama ortamında yeni bir klasör oluşturabilirsiniz.

Konumları ayarladıktan sonra fotoğrafları kaydetmek için yapmanız gerekenler:

  1. Kaydetmek istediğiniz fotoğrafı açın ve Paylaş düğmesine dokunun. (Birden fazla fotoğrafı tek seferde kaydetmek istiyorsanız, fotoğrafları seçmek için hafifçe dokunun.)
  2. Dahili Apple seçenekler menüsünde, Dosyalar’a Kaydet’e dokunun.
  3. Fotoğrafı kaydetmek istediğiniz konumu seçmeniz istenir. (Tüm fotoğraflarınızı tek bir yerde kaydetmek için bir klasör oluşturmak istiyorsanız, fotoğrafları Dosyalar uygulamasına kaydetmeden önce bunu yapmanız gerekiyor.)
  4. Fotoğrafları Dosyalar uygulamasında seçtiğiniz konuma kaydetmek için Ekle’ye dokunun.

iOS-11-Files-Dosyalar-Uygulamasi-Fotograflar

Bu yöntem, iOS fotoğraflarını bulut depolama servisine kaydetmek için en hızlı yol olmayabilir. Ancak, bir veya iki fotoğrafı kolayca kaydetmek ve paylaşılan bir sürücüye fotoğrafları başkalarının da görüntüleyebilmesi için yüklemek için uygun bir yoldur.

iCloud veya Google Drive’ı kullanarak iOS fotoğraflarınızı otomatik olarak yedekleme de dahil olmak üzere telefonunuzun fotoğraflarını bulut depolama alanına almanın birçok yolu var.

Peki ya siz iPhone fotoğraflarınızı hangi yöntemle bulut depolama servisine kaydediyorsunuz? Yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone’um Çalındı Ne Yapabilirim?

İLGİLİ HABER:  iOS Kontrol Merkezi ile Yapabileceğiniz Her Şey

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?