iPhone Fotoğrafçılık İpuçları için Yeni Videolar

0
90
Detour Kısa Filmi

Apple, bir süredir iPhone fotoğrafçılık ipuçları olarak açtığı yeni bölümünden, iPhone kullanıcılarının nasıl daha iyi fotoğraflar çekebileceklerini gösteren videolar yayınlıyor. Apple’ın sadece bu konuda yayınladığı yeni videolar değil bunun dışında markanın iPhone kamera özelliklerini tanıttığını da biliyoruz. Tüm bu özelliklerle beraber bugün itibariyle yine iPhone ile çekilmiş konsepti kapsamında yeni bir kısa film yayınlanmıştı. iPhone Fotoğrafçılık Dersleri bölümü kapsamında da yayınlanan yeni videoda, teknoloji devi bir ilke imza atmış ve 11 dakikalık harika bir kısa film yayınlamıştı. Fransız yönetmen tarafından çekildiği belirtilen yeni kısa filmden sonra ise bir seri iPhone fotoğrafçılık dersleri videosu yayınladı.

iPhone Fotoğrafçılık Dersleri Yeni Videolar

Yayınlanan 6 yeni videonun daha öncekilerden bir farkı var. Bu kez videolar gelişi güzel yayınlanmadı. Çekilen kısa filmde iPhone kameralarının hangi detaylarının kullanıldığına vurgu yapılarak yeni videolar yayınlandı.

Yayınlanan yeni videolarla beraber hem kısa filmin nasıl çekildiği hem de kullanıcılarında benzer çalışmalar yapabileceği de vurgulanıyor. Peki iPhone için paylaşılan videoların içerikleri neler? Detaylarıyla yeni videolara geçiş yapalım.

İlk Video Time Lapse özelliğini vurgulayan ve kısa filmden sahnelerin bulunduğu bir video. Bu video hemen aşağıda.

İkinci videoda da yine iPhone özelliklerinden bu kez ağır çekim özelliği vurgulanıyor. Tabi ki yine kısa filmde yer alan sahnelerin kullanıldığını da belirtelim.

Üçüncü videoda da sinematik bir dokunuş adı verilen video paylaşılmış durumda. Kısa filmin ana yapısının ele alındığı bir video olarak değerlendirebileceğimiz video yine oldukça etkileyici.

Dördüncü video kapsamında da telefonların Stop motion özellikleri üzerinde duruluyor. Ve yine filmde bu özelliğin nasıl kullanıldığına ilişkin bilgiler görmekteyiz.

Beşinci videoda ise gece çekimlerine vurgu yapılmış.

Son videomuza gelecek olursak bu video içerisinde de perspektif çekime vurgu yapılıyor ve kısa filmde özelliğin kısa filmde nasıl bir yer bulduğundan bahsediliyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s Kamerası: 12 Megapiksel, 4K Video Kaydı ve Selfie için Flaş

iPhone Fotoğrafçılık derslerine yeni bir hata katan videoları dışında kısa filmi izlemek isterseniz aşağıdaki yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bakınız: Apple Detour Kısa Filmi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?