iPhone‘un üst seviye kamerasından en iyi şekilde yararlanmak için, fotoğraf düzenleme uygulamalarının gücünden yararlanmanız gerekiyor. iPhone fotoğraf düzenleme uygulamaları ile fotoğraflarınızın görünümünü geliştirebilir, yaratıcı efektler uygulayabilir, esprili eklemeler yapabilir, yüzünüzü başkalarının yüzü ile değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Size bu konuda zaman kazandırmak ve değmeyecek uygulamalara boşuna para ödemenizi engellemek için derinlemesine bir araştırma yaptık ve iPhone için en iyi 5 fotoğraf düzenleme uygulamasını bir araya getirdik. Fotoğraf düzenleme uygulamaları için 5 maddeden oluşan bir alt kategori listesi oluşturduk ve her kategori için en iyi uygulamayı seçtik.

En İyi iPhone Fotoğraf Düzenleme Uygulaması: Snapseed

iPhone Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Google’ın yan kuruluşu Nik Software tarafından geliştirilen Snapseed, bir dizi fotoğraf geliştirme aracı ve Adobe ürünlerine yönelik geliştirilen fotoğrafik filtrelerin çoğunu kullanabileceğiniz bir uygulama.

Bu profesyonel fotoğraf düzenleme uygulaması, standart JPG fotoğrafları ve RAW fotoğraf dosyası formatlarını açarak, iPhone’unuzdaki fotoğraf düzenleme özelliklerini size sunuyor. Beyaz dengesini değiştirebilir, ters çevirebilir, dönüştürebilir, seçici rötuşlar uygulayabilir, metin veya film filtreleri ekleyebilir, fotoğraflarınızı siyah beyaza dönüştürebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Uygulama çok sayıda özellik içeriyor olmasına rağmen, tüm fotoğraf düzenleme süreci boyunca size rehberlik etmek için tasarlanmış modern kullanıcı arayüzü sayesinde her şey oldukça basite indirgenmiştir. Tamamen ücretsiz olan uygulama, birçok önemli dili desteklediğinden geçtiğimizin yılın en iyi iPhone fotoğraf düzenleme uygulaması seçilmiştir.

En İyi iPhone Caps Oluşturma Uygulaması: Mematic

iPhone Caps Oluşturma Uygulaması

Mematic, 5 milyondan fazla indirme ve 5 yıldızlı ortalama kullanıcı reytingiyle yüz binlerce saçma caps oluşmasına neden olmuş bir caps oluşturma uygulamasıdır.

Uygulamanın ücretsiz sürümü Forever Alone, Doge, Me Gusta, Aşırı Bağlı Kız Arkadaş, Scumbag Steve, Eski Yabancılar, Philosoraptor, Rage Guy ve tabii ki Pepe the Frog gibi tüm klasik capsleri kullanmanıza olanak tanıyor. Uygulamaya son güncellemeyle Fake News (Sahte Haber) ve Quote meme (Trol Özlü Sözler) capsleri eklenmiştir. Oluşturduğunuz capsleri doğrudan uygulama üzerinden sosyal medya hesaplarınıza paylaşabilir, albümünüze kaydedebilir veya bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Ayrıca capsleriniz için metin renklerini ve yazı tiplerini seçme, fotoğraflardan yüzleri özel arka planlara yapıştırarak yeni capsler oluşturma ve filigranı özelleştirme özelliğine sahip bir sürüm de bulunmaktadır. Ücretsiz sürümde oluşturduğunuz her capse Mematic amblemi eklenir.

İLGİLİ HABER:  Apple Güncellemelerinden iTunes Nasibini Aldı

En İyi iPhone Yüz Filtreleme Uygulaması: CamCam

iPhone Yüz Değiştirme Uygulaması

CamCam yüz filtresi uygulaması, sıradan selfie’leri eğlenceli, sevimli veya tamamen tüyler ürpertici bir şeye dönüştürmek için kullanabileceğiniz sayısıs eğlenceli fitlre ve çıkartma içeriyor. Bir yavru kedi, yavru köpek, geyik ya da tavşan olsaydın nasıl görünürdün? Büyüleyici bir orman veya büyüleyici dağın sıkıcı arka planını değiştirebilirsiniz. CamCam’ın gelişmiş yüz tanıma algoritmaları, aynı anda birden fazla yüzü algılayabilir ve böylelikle grup selfie’lerine de filtreler uygulamanıza olanak tanır.

iPhone’unuzda onlarca selfie fotoğraf bulunuyorsa ve yeni selfiler çekmek yerine bunlarını yenileyebilirsiniz. CamCam filtreleri, mevcut fotoğrafların yanı sıra uygulamanın kendisi ile çekilen fotoğraflara da uygulanabilir. Uygulama, filtre uyguladığınız fotoğrafları popüler sosyal medya sitelerinde anlık olarak paylaşmanıza olanak tanırken, Facebook Messenger ile entegre olarak uygulamadan çıkmadan doğrudan Facebook Messenger üzerinden fotoğraf ve video göndermenizi sağlar.

En İyi iPhone Yüz Değiştirme Uygulaması: MSQRD

iPhone Yüz Değiştirme Uygulaması

MSQRD, aynı adlı şirket tarafından geliştirilen bir yüz izleme ve 3D yüz yerleştirme SKD’sinin (yazılım geliştirme kiti) yeteneklerini gösteren bir iOS uygulamasıdır. Uygulama bir insan yüzü algıladığında, otomatik olarak animasyonlu bir maske yerleştirir ve kullanıcının yüz özelliklerini tam olarak uyacak şekilde ayarlar ve hareketlerini tekrarlar.

Uygulama iki bölüme ayrılmıştır. Ekranın üst yarısı, seçilen efektin bir canlı önizlemesini gösterir ve ekranın alt yarısı, mevcut filtrelerin küçük resimlerini ve kayıt butonunu içerir. Kullanıcılar 30 saniyeye kadar video kaydedebilir ve ardından bir butona dokunarak videoyu sosyal medyada paylaşabilirler.

Uygulamanın arkasındaki ekip 2010 yılından bu yana yüz izleme teknolojisini geliştiriyor. Uygulama, 9 Mart 2016’da Snapchat’le rekabet etmek amacıyla Facebook tarafından satın alındı.

En İyi iPhone Fotoğraf Kırpma Uygulaması: Free Photo Crop

iPhone fotoğraf kırpma uygulaması

Free Photo Crop kırpma, döndürme, çevirme ve filtrelerden oluşan bir seçim ve güzel bir bonus olarak efektler de dahil olmak üzere, fotoğraflarınızın boyutunu değiştirmenize yardımcı olacak en temel özellikleri içeren basit bir uygulamadır. Reklamlar ile desteklenen uygulama tamamen ücretsizdir.

Bir blog yazarıysanız ve genellikle içerik yönetim sisteminiz için çektiğiniz fotoğrafları düzenlemeniz gerekiyorsa, Free Photo Crop anında mükemmel sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?