iPhone 8

iPhone akıllı telefonları, Android akıllı telefon modellerine göre biraz daha pahalı seriler olarak biliniyor. Her ne kadar amiral gemisi modellerinde oluşan fiyat farkları azalmış olsa da hala iPhone modellerinin birçok akıllı telefondan daha yüksek fiyata satıldığını görüyoruz. Apple bu konuda zirve noktayı da iPhone X akıllı telefonlarında göstermişti.

Marka yeni amiral gemisinde tam olarak 999 dolar gibi bir fiyat açıklaması yaparak, akıllı telefonlarında rekor fiyata ulaşmıştı. Bu nedenle yeni akıllı telefonların satışlarının da bir hayli geri planda kaldığını biliyoruz. Tüm bunlarla beraber son gelen haberler de 1000 dolar rakamlarını bile aratacak gibi gözüküyor. Öyle ki zaten yüksek fiyat aralığına sahip olan akıllı telefonlar için yeni bir zammın yolda olduğu belirtiliyor.

Amerika Çin Gerginliği iPhone Fiyatlarını Arttıracak

En son geçtiğimiz hafta içerisinde ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan açıklamada, Çin’den gelen ürünlere karşı ekstra fiyat tarifeleri uygulanacağı belirtilmişti. %25 oranında yapılan fiyat artışının ise başta elektroniği vurması bekleniyor. Apple’ın akıllı telefonlarını da Çin’de birleştirdiğini düşünecek olursak, bu zammın iPhone modellerini de etkileyeceği belirtiliyor.

iPhone

Buna göre yeni akıllı telefonların fiyatlarının nasıl değişeceği konusunda da yeni bilgiler var. Direk olarak %25 oranında artışın uygulanması durumunda, iPhone X akıllı telefonlarının fiyatının 1250 dolara çıktığını görmek mümkün olacak. Böylelikle iPhone X fiyatı yeni bir rekor kırmış olacak. İkinci olarak iPhone 8 Plus modeli için tahminler var. Tahminlere göre iPhone 8 Plus modelleri de 800 dolar rakamından, 1000 dolar fiyatına çıkacak.

Son aşamada ise iPhone 8 akıllı telefonlarının zamlandığını göreceğiz. iPhone 8 akıllı telefonlarının 699 dolar olan fiyatının, 873 dolara kadar çıktığını göreceğiz. Bu fiyat artışına karşı Apple’ın farklı önlemler alacağı söz ediliyor. Tabii ki beklenen artışlar gerçekleşecek olursa, tüm müdahalelere rağmen, ülkemizde de iPhone modellerinin fiyatları artacaktır. Konu hakkında resmi açıklama yapılacak olursa, sitemizden açıklamalara yer vereceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 Üretimi için Detayları Belli Oluyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?