iPhone Fiyatları Ne Zaman Düşer? (2018 Güncel)

22
4239
iPhone fiyatları düşer mi

iPhone satın almayı düşünen kullanıcılar iPhone fiyatları düşer mi? sorusunun cevabını merak ediyor. Evet, bazı söylentilere göre, Apple özellikle iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X modellerinin fiyatlarını bir miktar düşürebilir. Peki, iPhone fiyatları ne zaman düşer? iPhone almak için en doğru zaman ne zaman?

Teknoloji dünyası, bugüne kadar piyasaya sürülen en pahalı iPhone olan iPhone X’in fiyatının biraz düşebileceğini konuşuyor. Tabii buna bağlı olarak iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatının da düşebileceği belirtiliyor.

iPhone Fiyatları Düşer mi?

Apple, en yeni akıllı telefonu olan iPhone X ile Touch ID yerine Face ID, Home tuşu olmayan tasarım gibi büyük değişikliklere imza attı. Ancak cihazın yüksek fiyatı, Asya pazarında ve hatta ABD’de bile beklendiği satış rakamlarına ulaşmasına engel oldu. DigiTimes’da yer alan bir rapora göre, Apple iPhone satışlarını artırmak için başta fiyatlarda indirim yapmak olmak üzere elinden geleni yapmak istiyor.

Rapor, fiyatların ne kadar düşebileceği konusunda bir öngörüde bulunmazken iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatlarının 2018 yılı içinde düşebileceğine yer veriyor.

Geçtiğimiz yıl analistler, Apple’ın 999$’lık fiyatta ısrar etmesi halinde, iPhone X satış rakamlarında ciddi düşüşler görülebileceği konusunda şirketi uyardı ve fiyatları düşürme çağrısı yaptı. Şu anki ortak görüş ise “iPhone X’in yüksek fiyatı, talebin zayıf olmasına neden oluyor” şeklinde.

Ancak, Apple’ın yeni iPhone modelini piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra fiyatını düşürmesi çok olası değil. Şirket, genellikle yeni bir iPhone modelinin piyasaya sürülmesinden veya tanıtımının yapılmasından sonra iPhone fiyatlarını düşürüyor.

2018 iPhone modelleri

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Fiyatları Ne Zaman Düşer?

Bizim bu konudaki düşüncemizi merak ediyorsanız, yeni iPhone modellerinin tanıtımı ile birlikte iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatlarının en fazla 50$ seviyesinde (150-200 TL) düşebileceğini tahmin ediyoruz.

Diğer taraftan, bazı analistler ise Apple’ın iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatlarını düşürmesinin, yeni iPhone modellerinin satışlarını olumsuz etkileyeceğini ve bu nedenle şirketin iPhone fiyatlarını düşürmesinin söz konusu olmadığını savunuyor.

Apple’ın biri yıl ortasında, ikisi ise yıl sonunda olmak üzere 2018 yılı içinde üç yeni iPhone modelini tanıtması bekleniyor. Apple’ın geçmişteki fiyat politikasını incelediğimizde, yukarıda da belirttiğimiz gibi iPhone fiyatlarını düşürüp düşürmeyeceğini görmek için yeni iPhone modellerinin tanıtılmasını beklemek zorundayız.

Siz de iPhone fiyatları düşer mi? konusu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

22 YORUMLAR

  1. Mart ayında iPhone 7s , 7s Plus gibi yeni modellerin çıkması bekleniyor. Mart ayında bu modellerin çıkması ile daha alt kademede olan modellerin (7, 7 Plus, 6s, 6s Plus vb..) fiyatlarında indirim olacağını düşünüyorum. Mart ayı pas geçilirse yeni modelin gelmesi Eylül’ü bulabilir. Hepsi Apple’ın pazarlama stratejisine bağlı. iPhone X ve iPhone 8 satışlarını artırmak Apple’ın 1. önceliği.

  2. Bugün iPhone XS, XS Max, XR modelleri çıkış yaptı, iPhone 8, ve iPhone 8 Plus fiyatlarında bir indirim olacak mı ve ne zaman olacağını düşünüyorsunuz? Fiyatları halen aynı. Teşekkürler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?