iPhone Evde Tamir Hizmeti Başlıyor

0
55
iPhone evde tamir

iPhone akıllı telefonlarında bir sorun yaşadığınızda ve yetkili servise başvuru yaptığınız zaman, duruma göre cihazınızı kargolamanız ve resmi servise ulaştırmanız gerekiyor. Direkt olarak Apple Store merkezine giderek cihazınızı elden de teslim edebiliyorsunuz. Uzun zamandır bu sistem kullanılıyor olsa da görünen o ki bu konuda önemli bir değişiklik yapılacak. Paylaşılan son bilgilere göre iPhone evde tamir hizmetinin başlayacağı duyuruldu.

iPhone Evde Tamir Hizmeti Nasıl Çalışacak?

Hemen belirtelim ki bu sistem ilk olarak ABD’de ortaya çıktı. Yani şu an için ülkemizde iPhone evde tamir hizmetini kullanmanız mümkün değil. Muhtemelen markanın bu yönde uzun vadeli planları var ancak şu an için sınırlı bölgede bu özelliğin kullanılabildiğini belirtelim.

Hatta şimdilik tüm ABD için geçerli bir hizmet verilmiyor. Açılan ilana göre hizmet New York, Houston, Los Angeles, Chicago ve San Francisco bölgelerinde kullanılabilir olarak gösteriliyor. Bu servisten hizmet alan kullanıcıların ise evinde destek alması gibi bir avantajı bulunuyor.

iPhone evde tamir

Kullanıcılar iPhone akıllı telefonlarında sorun yaşadığı zaman, evde hizmeti kullanabiliyor ve evlerine bir teknisyen çağırabiliyor. Eve gelen teknisyen cihazınızı tamir edebiliyor. Sınırlı bir bölgede geçerli olacak olan hizmetin yine sınırlı tamiri desteği var. Yani şöyle ki her tamir için aynı destek sunulmuyor. Şimdilik sadece ekran değişimi için destek söz konusu.

Evde ekran değişimine izin veren sistemin, doğrudan Apple tarafından sunulmaması da dikkat çekici. Bu bölgede hizmet veren Go Tech Services Apple Yetkili Servisi tarafından hizmetin sunulduğunu görüyoruz. Bu da Apple’ın doğrudan değil de dışarıdan destek ile sistemi yürüttüğünü göstermekte. Daha önce sadece bazı kurumsal müşteriler için böyle bir hizmet sunulduğunu görmüştük.

Bu yönde yeni bir adım olarak gösterebileceğimiz yeni, iPhone evde tamir desteğinin ülkemizde de geçerli olması söz konusu olabilir. Fakat bunun için uzun bir süre beklemek gerekecek gibi duruyor. Apple’ın bu yönde kararlarının nasıl olacağını bilmek zor. Müşterilerden gelen ilgiye göre servis yaygınlaşabilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone hoparlör, ahize ve mikrofon sorunları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?