Hepimizin başına gelebilecek bir kaza ve sonucunun telefonun fiyatına eş bir büyüklükte sıkıntı yaratacağı durum; iPhone ekranının kırılması. Apple, müşteri memnuniyetine önem veren bir firma ve bu tutumu ile dünyanın en saygın firmaları arasında yer alıyor.

Şimdi düşünün ki iPhone 6 Plus’ınızı veya iPhone 6’nızı yere düşürdünüz ve ekran kırıldı. Bu durumda yapacağınız şey şüphesiz yetkili bir servisin yolunu tutmak olacaktır. Ancak telefonun ekranının kırılması garanti kapsamında değildir ve size yetkili servis ekranınızın durumuna göre 900 TL ile 1.500 TL’ye varan rakamlarda bir fatura çıkartacaktır. Bu ücreti ödemeniz halinde sadece kırık/bozuk ekranınız değiştirilecektir.

Hal böyle olunca kim telefonunun fiyatına yakın bir ücret ödeyerek sadece ekranının değişmesini ister ki? Tam da bu noktada Apple diğer firmaların direk olarak yapmadığı çok güzel bir uygulamaya imza atıyor ve sadece Apple Store’larda sunulan cihaz değişimi uygulamasını müşterilerine sağlıyor.

Nedir bu cihaz değişimi diyebilirsiniz. Herhangi bir Apple Store’a gittiğinizde ve kırık ekranlı cihazınızın durumunu izah ettiğinizde size iki seçenek sunulur;

  1. Ekran değişimi: Apple’ın ekran değişim fiyatları aşağıdaki gibi:
19 Eylül 2017’den itibaren güncel fiyatları

Apple Zorlu Center ve Akasya Avm Center’da bulunan Reatil Store’lar yukarıdaki tarifeye uyarken, diğer Apple servisleri 50- 150 lira daha fazla ücret talep edebiliyor. Bu yüzden İstanbul veya yakınında ikamet edenler için, bu merkezleri tavsiye ediyoruz. Garanti süreniz bittikten sonra da Diğer hasar ücreti geçerli oluyor. Eğer ekrandaki sorun kullanıcıdan kaynaklanmıyorsa, herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Not: Garantinizin bitmesi sizin için önemli değilse veya az bir süre kaldıysa, özel servislerde bu fiyatların çok altında tamirat yaptırabilirsiniz. AppleUzmanı teknik servisine aşağıdaki iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz:

Apple Teknik Servisi İletişim Bilgileri

TEL : 0216 550 40 60 GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy

2. Cihaz değişimi: Apple Store’lar cihaz değişimi için Diğer Hasar rakamına yakın fiyatlar istiyor. Eğer sorun kullanıcıdan kaynaklanmıyorsa, herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Ekran değişimi hizmeti yetkili servislere göre daha kısa sürede ve daha ucuza sağlanıyor. Cihaz değişimi ise sadece 1 kere mahsus sağlanıyor ve talep edilen rakam oldukça uygun. Sonuçta ekranınız kırılırken cihazınızın sadece ekranını darbe alması gibi bir durum söz konusu değil. iPhone’nun kasa kısmında da darbe alabilir ve ekran değişimi yapıldığında bu tip alınan darbe sonucu çökmeler/atmalar duracaktır. Bu sebeple cihaz değişimi en mantıklı seçenek gibi duruyor.

EKRAN SORUNUNUZUN ÇÖZÜMÜ BURADA OLABİLİR:

Bunun haricinde ise AppleUzmani.net kullanıcılarına özel bir fırsat olarak iPhone Ekran Değişimi yaptırmak isteyenler teknik servisimizle görüşebilirler. Böylece en kısa süre içerisinde ekran değişimi sağlanır.

iPhone ekran kırılması hakkında ayrıntılı bilgi için  Apple Uzmanı Teknik Servis sayfamıza bakabilirsiniz.

Ek olarak: Cihazınızı Apple Teknik Servis’e götürmeden önce yedeklemenizi yapabiliyorsanız muhakkak yedekleyin.

 

 

519 YORUMLAR

  1. 6s plus garantisi devam ediyor şarj %10 olduğunda donup sonra da kapanıyor bunu sürekli tekrarlıyor kullanıma engel oluyor apple servisi değişim yapmak istesem yapArlar mı ?

  2. Merhabalar benim telefonum 6s , aldığım yer İle telefon la görüştüğümde bana 780 civarı fiyat çektiler yapılmasına ekranın fakat 1000-1500 arası da fiyat çekerek telefon değişimi söylendi falst bukadar bütçem olmadığından 400 tl ye başka bir Türkcell mağazasında ekranı değiştirdim garanti si iptal olur mu ?

  3. Bu konu beni tedirgin ediyor çünki telefon camı kırılmadan önce donuyor du garantiye yollamaya fırsatım olmadığından , sonrasında ekran kırıldı olan oldu , garanti iptal olur mu ??

  4. MERHABA BNM 5S VAR EKRAN DA ÇATLAK KASA DA EZİK VAR GARANTİSİ DEVAM EDİYOR 6SALMAYI DÜŞÜNÜYORUM GARANTİYE GÖNDERSEM ÜSTÜNE PARA VERİP 6S ALSAM NE KADAR OLUR? TESEKKÜRLER

  5. Merhaba ben iPhone 7 Plus kullanıyorum ve telefon 3 aylık kısa mesafe den ilk düşüşünde ekran kırıldı ısınma var telefonda uygulamalarda kasma oluyor , ekran döndürme kapalı olmasına rağmen ekran kendi kendine dönüyor ve telefon donuyor değişim olur mu

  6. Merhaba 7 plus kullanıyorum ekranın kırıldı ama ekrani kırılmaya önce ekran döndürme kapalıyken ekranın dönüyordu ücretsiz cihaz değişimi için ne yapmam gerekir yardimci olurmusunuz

  7. merhaba benim ıphone 7kullanıcısıyım deprem sırasında telefonum komidin üstündeydi yanındaki çerçeveye çarparak ekran çatlaması yaşadı bu durumda ücret talep edilir mi? Teşekkür ederim.

  8. Merhaba. Iphone 5s telefonun iç ekranı kırıldı sanırım, ön camında ciddi bir hasar yok gibi gözüküyor. iç ekran masrafı ne kadardır.

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here