Hepimizin başına gelebilecek bir kaza ve sonucunun telefonun fiyatına eş bir büyüklükte sıkıntı yaratacağı durum; iPhone ekranının kırılması. Apple, müşteri memnuniyetine önem veren bir firma ve bu tutumu ile dünyanın en saygın firmaları arasında yer alıyor.

Şimdi düşünün ki iPhone 6 Plus’ınızı veya iPhone 6’nızı yere düşürdünüz ve ekran kırıldı. Bu durumda yapacağınız şey şüphesiz yetkili bir servisin yolunu tutmak olacaktır. Ancak telefonun ekranının kırılması garanti kapsamında değildir ve size yetkili servis ekranınızın durumuna göre 900 TL ile 1.500 TL’ye varan rakamlarda bir fatura çıkartacaktır. Bu ücreti ödemeniz halinde sadece kırık/bozuk ekranınız değiştirilecektir.

Hal böyle olunca kim telefonunun fiyatına yakın bir ücret ödeyerek sadece ekranının değişmesini ister ki? Tam da bu noktada Apple diğer firmaların direk olarak yapmadığı çok güzel bir uygulamaya imza atıyor ve sadece Apple Store’larda sunulan cihaz değişimi uygulamasını müşterilerine sağlıyor.

Nedir bu cihaz değişimi diyebilirsiniz. Herhangi bir Apple Store’a gittiğinizde ve kırık ekranlı cihazınızın durumunu izah ettiğinizde size iki seçenek sunulur;

  1. Ekran değişimi: Yaptığımız görüşmelerde Apple Store’larda ekran değişimi 350 TL ile 550 TL aralığında bir rakama yapılıyor.
  2. Cihaz değişimi: Yine yaptığımız görüşmelerde Apple Store’larda cihaz değişimi 900 TL ile 1.300 TL aralığında bir rakama yapılıyor.

Elbette ki bu rakamları garanti kapsamında olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı baz alarak söylüyoruz. Garanti kapsamında diğer modeller için çıkartılacak olan rakamların daha düşük olacağını düşünüyoruz.

Ekran değişimi hizmeti yetkili servislere göre daha kısa sürede ve daha ucuza sağlanıyor. Cihaz değişimi ise sadece 1 kere mahsus sağlanıyor ve talep edilen rakam oldukça uygun. Sonuçta ekranınız kırılırken cihazınızın sadece ekranını darbe alması gibi bir durum söz konusu değil. iPhone’nun kasa kısmında da darbe alabilir ve ekran değişimi yapıldığında bu tip alınan darbe sonucu çökmeler/atmalar duracaktır. Bu sebeple cihaz değişimi en mantıklı seçenek gibi duruyor.

Bunun haricinde ise AppleUzmani.net kullanıcılarına özel bir fırsat olarak iPhone Ekran Değişimi yaptırmak isteyenler teknik servisimizle görüşebilirler. Böylece en kısa süre içerisinde ekran değişimi sağlanır.
iPhone Türkiye Servis
iPhone ekran kırılması hakkında ayrıntılı bilgi için  Apple Uzmanı Teknik Servis sayfamıza bakabilirsiniz.

Ek olarak: Cihazınızı Apple Teknik Servis’e götürmeden önce yedeklemenizi yapabiliyorsanız muhakkak yedekleyin.

 

 

397 YORUMLAR

  1. Fatih bey evet kasgo tek carem oldu ama olumsuz bir yanıt alırmıyım birde alırsam ne yapmayalıyım. Kasgo bi işe yaramıyor gi duyumlar aldm turkcell den almıştm fatufa uzerindem

  2. Slm
    İPhone 6s Plus tlf yere düştü ve ekran camında kırıklar oluştu? Tlf Amerika’dan almıştım.turkıyede değiştirmem mümkün mü acaba?? Ya da 7s ile değiştirebilir miyim??Yardımcı olursanız sevinirim!

    • Asm. Yurtdışı cihazı model numarası uyuyorsa değiştiriyoruz diyor Apple. Ama servislerde bu konuda tam bir mutabakat yok. Bazı servisler reddediyor. Denemeniz lazım. Cihaz değişimi mümkün olmaz olsa bile aynı modelle değiştirirler. Sonuçtan haberdar ederseniz memnun oluruz. Başkalarının da işine yarayacaktır.

  3. iPhone 6s alalı 2 ay oldu kılıf ve cam korumalıkla kullanıyordum yere düştü kösesinde kırılmaz film ekranı tamamen kaplamadıgı için ekran kösesinden çatladı bunu garantiden telefonu değişim olarak değiştirmek bana ne kadara mahal olur ve değişimden gelen cihaza kasko yaptırabilir miyim

Bir Cevap Yazın